Таня Георгиева: Tравъл фотографията ми харесва

Здравейте!
Казвам се Таня Георгиева. Първо искам да благодаря на Ани Петрова за поканата! По професия съм дизайнер на мебели и интериор. Фотографията не ми е професия, любител съм.
Как започнах да снимам? Всъщност обожавам да пътувам, да опознавам различни кътчета по света, да срещам различни хора от други народности и с други бит и култура, да видя с очите си тамошните пейзажи, животни и растения, да се срещна с непознатото. За мен всичко това е вълнуващо и го правя от много години. Опознаването на света обогати моя мироглед и искам да предавам поне частици от видяното и наученото и на другите хора, които имат желание да видят това, което са видели моите очи и душа.
Виждах с очите си невероятни красоти по света и исках да уловя тези гледки, моменти, емоции с моя фотообектив. И така дълго време се опитвах да снимам с най-обикновени фотоапарати без никакви познания за фотография. Хубаво, но защо не ми се получават снимките, се запитах?! Чудех се, защо това, което виждам, не мога да го снимам да изглежда също толкова красиво и впечатляващо, каквото е в действителност. И така един ден се заговорихме с мой познат фотограф. Той ми каза за курс по фотография. Записах се и тогава видях, че „тя повредата си е в моя телевизор“. Купих си подходяща по-добра техника и започнах да се уча. Научих и че има жанрове във фотографията. Така осъзнах, че травъл фотографията ми харесва. Започнах да изпитвам удовлетворение, че успявам поне до някъде да уловя и запечатам в моите фотографии не малко от красивите мигове, които виждах с очите си и не можех преди това да ги покажа на хората.
Благодарение на фотографията вече успявам да предам поне част от емоциите, които съм усетила с душата си. Радвам се, когато някоя моя снимка е впечатлила и развълнувала хората, защото за мен това означава, че съм успяла да предам емоциите от видяното.
Прочети цялата публикация

Паулина Шишкова: Политическата обстановка през погледа на една пешка
Иван Иванов оглави класацията за най-добър млад спортист за 2025 година
Тръмп: САЩ трябва да притежават Гренландия, за да възпират Русия и Китай
Тръмп: САЩ трябва да притежават Гренландия, за да възпират Русия и Китай
Тръмп: Няма да позволим Китай и Русия да окупират Гренландия. Островът не е на Дания заради една лодка преди 500 години
Доктрина на агресията: кой е Милър и той ли диктува на Тръмп
Този уеб сайт играе тото всяка секунда, за да покаже защо (почти сигурно) никога няма да спечелите голяма сума
Алонсо скочи на Чоло: Някои неща са неприемливи
Лионел Меси: По-странен съм, отколкото си мислите
Тръмп: Ако не бях аз, Русия щеше да има цяла Украйна в момента
Виктор Орбан: Предлагам да продължим бунта срещу Брюксел
Дига се пропука край Батановци след вливането на река Конска в р. Струма
Ирански лекар твърди, че властите са убили десетки, включително деца, в Нейшабур
Лидия Енчева срещу рускиня на финала в Египет
Специя и Петко Христов продължават да пропадат
Как двойките да планират бюджета си през 2026 г. без рискове
Никой не е бил с Мадуро по време на залавянето му
Тръмп: САЩ са готови да помогнат на иранците да постигнат свобода