Казанлък спечели проект по Програмата за глобално сътрудничество за създаване на „умни градове"

Община Казанлък спечели финансиране за проект „Интегриран контролен център за видеонаблюдение" от Програмата за глобално сътрудничество за създаване на „умни градове". Тя се финансира със средства от правителството на Република Корея, Министерството на земите, инфраструктурата и транспорта и цели да спомогне за създаване на по-ефикасна и по-безопасна среда за гражданите с възможностите на иновативни „умни" решения за подобряване на качеството на живот. При избора на Казанлък за сътрудничество в сферата на иновации за хората значителна роля е изиграло побратимяването с корейската провинция на Сеул Джунанг-гу, което бе осъществено през 2018 година. (По данни от 2010 г. районът е с население от над 400 000 души.)
Във връзка с новото партньорство кметът на Казанлък се обърна с видео поздрав към участниците в петото Световно изложение на „умни" градове" 2021, което ще се проведе онлайн: „Във времена на все по-сериозни предизвикателства за нашия общ дом – планетата Земя подобни събития дават надежда и оптимизъм за мъдри и иновативни решения", посочва в поздрава си Галина Стоянова. „За нас е голяма радост, че Казанлък е част от това престижно събитие!", споделя тя и благодари за възможността за сътрудничество в областта на интелигентните градове. „Вярвам, че усилията на Община Казанлък в тази посока, заедно със знанията, опита и добрите практики от Република Корея ще допринесат за повишаване на качеството на живот на нашите граждани!", заявява в обръщението си към престижния форум кметът на Казанлък.
Световното изложение „умни" градове е най-голямото събитие в областта в Азиатско-тихоокеанския регион, в което експерти от правителства и организации се събират да дискутират ролята на „умните" градове в бъдеще. Събитието ще се проведе между 8 - 10 септември тази година.
Прочети цялата публикация




Войни без край, природни бедствия и кибератаки: Живият Нострадамус направи официалната си прогноза за 2026 г.
Япония отваря ферма за клонирани свине - донори на човешки органи
Български и сръбски предприятия могат да получат между 100 хил. и 400 хил. евро за сътрудничество
Стратегическите грешки на Байдън продължават да тежат на Украйна
Ивета Банкова-Стоянова: Домакинството на България на EURO U19 е огромно признание от УЕФА
Тайванският президент за ЧНГ: Ще защитим суверенитета си
Тръмп е господар на времето, а Путин - господар на огъня
Те са и украинци, и българи – не бива да ги предаваме. Няма да подминем лъжите на Митрофанова
Косово през 2025 г.: Политическа криза, четири пъти избори и връщане на кметове сърби
Сметната палата ще проверява бонусите във ведомствата
Вижте най-интересното в Бургас през октомври 2025 г.
Доналд Туск: Тази година ще завладеем нашето Балтийско море. Създаваме най-силната армия в Европа
Русия призова ООН публично да осъди украинска атака срещу Хорли. Пуснаха първи списък със 7 от жертвите
2 януари 1959 г. Ракетата „Луна 1“ поставя началото на космическата програма на СССР - „Луна“
The New York Times: Русия настоява САЩ да спрат преследването на танкера Bella 1 ВИДЕО
Мадуро: Нямаме атомна бомба, затова САЩ съчиниха това за наркотиците. Западните правителства не мислят за народите си
The Washington Post: Тръмп се държал грубо, обидно и жестоко със Зеленски във Флорида
The Wall Street Journal: Тръмп показва признаци на стареене. Не спортува, а менюто му е солено и мазно
Швейцария е в траур след трагедията в Кран-Монтана, издирват 16 италианци в руините на изгорелия бар ВИДЕО
Папа Лъв XIV призова за мир във воюващите страни