Fakti.bg | 08.09.2021 18:39:05 | 148

Подемът продължава: България на Ясен Петров победи убедително Грузия

България успя буквално да прегази гостуващия състав на Грузия, побеждавайки с 4:1 в приятелски мач, който се изигра на стадион "Васил Левски". Тодор Неделев откри резултата в 20-та минута. Димитър Илиев удвои в 34-та минута от дузпа. Спас Делев направи резултата класически малко преди края на първата част. Андреа Христов добави 4-ти гол в 53-та минута. Давиташвили намали за 1:4 в 77-та минута. Силно впечатление направи Тодор Неделев, който се отчете с гол и две асистенции.

В първите минути на двубоя гостите започнаха по активен начин и оправиха два неточни удари, и в двата случая дело на стрелеца Микаутадзе.

Родните национали обаче започнаха да вземат постепенно инициативата, в 20-та минута "лъвовете" взеха аванс. Домакините получиха шанс да изпълняват пряк свободен удар, а Тодор Неделев произведе сензационен удар с левия си крак, за да не даде никакви шансове на стража на гостите.

В 31-та минута Микаладзе отправи удар към вратата на Ники Михайлов, но отново неточен. В 34-та минута Димитър Илиев беше свален на земята в наказателното поле, а съдията не се поколеба да покаже точката на дузпата. Самият стрелец застана зад топката и не сбърка за 2:0.

Грузинците се опитаха да се върнат в мача след изпълнения на пряк свободен удар, но в 44-та минута българите наглед решиха всичко. След нова многоходова атака Спас Делев беше намерен на точката на дузпата, а стрелецът направи 3:0, макар и с доста голяма доза късмет.

В 53-та минута магическият ляв крак на Неделев отново донесе огромни проблеми за гостите. След негово брилянтно центриране Андреа Христов успя да забие топката с глава край противниковия страж за 4:0.

В следващите минути започнаха и честите рокади в двата тима, което уби и от темпото на двубоя в значителна степен. В 77-та минута все пак гостите успяха да намерят почетно попадение. Георги Костадинов направи грешка в близост до наказателното ни поле, като Димитър Велковски може би беше изблъскан от Давиташвили, който намали за 1:4, а съдията сметна, че няма нарушение.

До края на мача грузинците можеше да вкарат още един гол в последните секунди на сблъсъка, но това не се случи, за да се отчете България с втора поредна победа, като преди двете победи нашите момчета взеха престижно равенство срещу европейския шампион Италия.