Георги Харизанов: Къде са парите за автомагистрала „Хемус“ и защо никъде не се плаща
„Едва ли някой се радва от това, че държавата влиза в хипотеза на свръх дефицит, а публичните финанси се намира в хаос след 12 години, в които бяхме свикнали в подреден комфорт и бюджетни излишъци…“, коментира пред БНР Георги Харизанов от Центъра за дясна политика за това доволни ли са от ГЕРБ от политическите скандал.
„При избори на 4 април тази година и при разпуснат парламент в края на март, ако някой сериозно твърди, че ГЕРБ преди това е трябвало да предвиди актуализация на бюджета, не е сериозно.
Чуха се едни радостни възгласи колко новата администрация / бел .ред. служебният кабинет/ си изпълнява приходната част, как НАП под вещото ръководство на завърналия се от Дубай фитнес – инструктор г-н Спецов, как отлично си върши работата, една нова депутатка от ДБ, заредена с романтизъм каза, че днес е супер ден за българската демокрация и как Асен Василев пълни бюджета…
След като му е пълен бюджета на Асен Василев, защо няма пари за нищо? И защо да са виновни ГЕРБ това ? Защо са свършили парите? Къде са парите за автомагистрала „Хемус“, защо не се плаща на пътното строителство, къде са парите и защо никъде се плаща?“, попита риторично Харизанов.
„Защо не се прави пътя Перник - София? Хайде, парите за Хемус ги ограбиха, решиха, че няма нужда се строи, но пътя за Перник защо не се прави от тези блестящи икономически мозъци?
Аз мисля, че сега не се плаща, защото свършиха парите от магистрала „Хемус“...Защо е недоволен целият пътен сектор – ако имаше един порочен договор, разбирам всички останали фирми да възразят, но аз виждам, че на всички не се плаща и никой не е доволен...това виждам.
Това е така, защото правителството не се справя с приходната част – ние в момента сме в 5 на сто дефицит и ако продължава тази разсипия още известно време България скоро ще бъде посетена от Европейската комисия, която ще изиска държавата да си преразгледа публичните финанси“, заяви още в „Преди всички“ Харизанов.
Още по темата в звуковия файл.
Прочети цялата публикация




Дипломатически форум в Анталия за размисъл
Скандал в тунел „Витиня“: МВР с версия за саботаж след блокадата на „Хемус“
Емил Дечев: Камионът, запушил тунел на „Хемус“, е собственост на партиен активист и бивш член на СИК
Арест за шофьор, спрял във "Витиня" и блокирал движението на "Хемус": "МВР и "Пътна полиция" са реагирали много бавно"
Шофьорът на спрелия тир в тунел „Витиня“ остава в ареста след отказ за съдействие
БАТАК НЕ Е МИТ! 160 години от геноцида в Родопите
Тоталната война - кулминацията на путинизма
Д-р Петър Кичашки: За морала в геополитиката
Възможна ли е коалиция между Радев и ПП-ДБ
Приоритетите на партия „Прогресивна България“ в пътищата на страната
Марица отново на върха: 12-та поредна титла за волейболните кралици от Пловдив
Кои са възможните кандидати за председател на парламента
Изнасят от страната 50 хил. тона олио от аржентинския слънчоглед с пестициди
Европейската прокуратура разследва съмнения за корупция при обществена поръчка за 1,5 млн. евро в Румъния
Ще се раздели ли ПП-ДБ?
Общо 16 нови случая на морбили са регистрирани в страната, заболелите вече са 191
Драма в края! Добруджа пропусна дузпа срещу Монтана в сетния миг
Марсио Роса се превърна в герой за Монтана и грабна приза за Играч на мача
Ясен Петров: През първите 30 минути бяхме безобразни