Fakti.bg | 11.09.2021 18:55:17 | 100

Челси продължава с доброто си представяне във Висшата лига

Челси се изравни с Манчестър Юнайтед на върха във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 3:0 Астън Вила. Ромелу Лукаку (15') отбеляза първите си голове на "Стамфорд Бридж" в общо двата си периода с екипа на лондончани. Белгиецът се разписа първо след прекрасна асистенция на Матео Ковачич, който впоследствие сам реализира второто попадение в 49-ата минута. В добавеното време Лукаку вкара втория си гол, с което оформи крайния резултат. Бирмингамци създадоха немалко положения, особено преди почивката, но не успяха да ги оползотворят, като Едуар Менди направи няколко много важни спасявания.

Юнайтед и Челси имат по 10 точки след четири изиграни кръга, но "червените дяволи" са с по-добра голова разлика.

Домакините влязоха по-добре в мача. В деветата минута остро центриране на Хъдсън-Одой рикошира в гредата, след което топката бе изчистена от отбраната на Астън Вила. В 15-ата Ковачич изнесе по превъзходен начин, справи се с няколко противникови играчи, след което изведе Лукаку с превъзходно дълго подаване. Белгиецът овладя, елиминира Туанзебе и стреля смъртоносно покрай Стиър. Това бе първи гол на Лукаку като играч на Челси на "Стамфорд Бридж". Той го чакаше дълго време и затова го отпразнува по много емоционален начин. Това се случи 10 години и 15 дни, след като белгиецът игра за първи път на "Моста" с екипа на лондончани.

След това попадение Астън Вила бе отборът, който атакуваше много по-опасно. Великолепни намеси на Едуар Менди обаче съхраниха аванса на Челси до почивката. Стражът спаси много опасни удари на Мингс, Конса и Рамзи. Тиаго Силва пък блокира решително изстрел на Оли Уоткинс.

На почивката Тухел замени Саул Нигес, който изигра доста слабо дебютно първо полувреме, с Жоржиньо.

Челси направи голяма стъпка към победата в началото на втората част. В 49-ата минута Мингс, притиснат от Ковачич, върна много лошо назад към Стиър. Хърватинът стигна пръв до топката и я прати във вратата за 2:0.

В 50-ата минута Хавертц пропусна отлична възможност за трети гол, след като нахлу в наказателното поле, но от малък ъгъл стреля встрани от целта.

Траоре и Макгин пък не се възползваха максимално от поредни добри възможности, до които стигнаха гостите. В 76-ата удар на Алонсо по диагонала премина в опасна близост, но все пак встрани от целта.

В добавеното време Лукаку отбеляза втория си гол, след като получи от Аспиликуета и стреля мощно малко след границата на наказателното поле.