Хамилтън: Очаквам Верстапен да спечели лесно на "Монца"

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън очаква неговият основен съперник за титлата през 2021 - Макс Верстапен, да запише лесна победа в предстоящата по-късно днес Гран При на Италия.
В нея пилотът на Ред Бул ще потегли от полпозишъна, въпреки че от началото на уикенда той изостава чисто темпово от пилотите на Мерцедес. Той обаче отново, както и на „Силвърстоун“, се възползва от наличието на спринтова квалификация и си осигури първото място на старта.
Във вчерашния спринт Верстапен завърши втори зад Валтери Ботас, който обаче ще тръгне от дъното на колоната заради използването на допълнителен двигател в хода на уикенда в Италия. Така нидерлнадецът ще подели първата редица със своя бивш съотборник Даниел Рикардо, докато втората ще бъде за Ландо Норис и Хамилтън.
Пилотът на Мерцедес направи трагично потегляне във вчерашния спринт от втората позиция на старта и остана заклещен зад дуото на Макларън. До края на 18-те обиколки той така и не успя да се доближи достатъчно до Норис за да го атакува и така трябваше да се задоволи с петото място на финала. Заради наказанието на Ботас обаче той ще тръгне четвърти, но отново има реален шанс да остане заклещен за Рикардо и Норис.
„Видях темпото на Ред Бул. Не знам дали беше по-бърз от Валтери, но са много бързи, а сега той има и полпозишън. Очаквам да е лесна победа за него. Колкото до мен, аз ще трябва да се опитам да мина пред двата болида на Макларън“, заяви Хамилтън.
С второто си място във вчерашната спринтова квалификация и петото такова на Хамилтън, Верстапен увеличи своя аванс на върха в генералното класиране на пет точки.
Прочети цялата публикация



Хамилтън: Когато бях малък, се чудех какво е да спечелиш с тази кола - този ден дойде!
Джордж Ръсел взе квалификацията в Каталуня
Антонели влиза в елитния клуб на легендите във Формула 1
Последната надежда на лейбъристите: кой е Анди Бърнам?
Дългоочакваният All Stars сезон на “Игри на волята” започва наесен (ВИДЕО)
Хари Кейн разкри ролята на Тухел за успеха на Англия срещу Хърватия
Шефът на Mercedes респектиран от Хамилтън: Ако помирише кръв, става истински звяр
Селекционерът на Испания: Ламин Ямал е здрав, но няма да започне срещу Кабо Верде
Формула 1: Гран при на Барселона-Каталуния 2026 (Крайно класиране и видео)
Люис Хамилтън спечели Гран При на Барселона
Откриха мъртви две малки деца в кола на паркинг във Франция
Новият директор на Пирин, Г. Калпакчиев: Не съм собственик на клуба, а кандидат-купувач, одитът ще реши дали сделката ще се случи
Космическа "детска градина": "Джеймс Уеб" с ново изображение на звезди в Молекулярния облак на Орион (СНИМКА)
Джорджина Родригес разгорещи социалните мрежи с нова фотосесия в басейн
Нетаняху: Израелската армия има пълна свобода на действие в Южен Ливан
Героят Меси: Наслаждавам се на момента и виждам докъде можем да стигнем заедно
"Тераса на нощно кафене": Детайлите, които разкриват гения на оригиналната „звездна нощ“ на Ван Гог
Семейната сага на Бекъм: Нови обрати и опити за помирение
Защо Зеленски заплашва с удари Беларус и какво значи това