Fakti.bg | 14.09.2021 18:17:37 | 149

Левски Лукойл претърпя унизителна загуба в баскетболната Шампионска лига

Българският баскетболен шампион Левски Лукойл загуби от първенеца на Украйна Прометей с 40 точки разлика - 56:96 (27:15, 3:33, 8:26, 18:22) в четвъртфиналите от квалификациите на Шампионската лига на ФИБА, предаде Гонг. Двубоят се игра в столичната зала "Арена Армеец", която беше избрана за домакин на "балона", но без публика заради пандемията от коронавирус.

Срещата в празната зала изгледа и националният селекционер Росен Барчовски.

Възпитаниците на Константин Папазов издържаха само една част срещу по-класния си съперник.

"Сините" нямаха и късмет в двубоя, след като още в началото Милен Захариев се контузи, а Цветомир Чернокожев натрупа четири лични нарушения. Левски Лукойл игра изцяло с български баскетболисти, доста от тях млади играчи.

Българите започнаха много силно мача и натрупаха аванс, който достигна 14 точки при 27:13 след тройка на Асен Великов в 9-ата минута.

Прометей реши всичко в мача със серия от 33:0 във втората четвърт. Едва в края Левски Лукойл стигна до кош - тройка на Венци Петков със сирената за 30:48.

През второто полувреме гостите продължиха да доминират. Те спечелиха третата четвърт с 26:8, а в началото на последните 10 минути преднината им достигна 44 точки при 82:38.

Венци Петков се отличи с 19 точки за Левски Лукойл, Чавдар Костов добави 11 точки и 7 борби, а Цветомир Чернокожев вкара 10 точки и направи 5 асистенции.

Шон Еванс записа "дабъл-дабъл" за Прометей - 18 точки и 14 борби, Д'Анджело Харисън добави 16 точки.

На полуфиналите Прометей ще играе срещу френския Льо Ман на 16 септември.

По-късно днес е срещата между БК Парма (Русия) и Апоел Ейлат (Израел).