БНР | 17.09.2021 17:51:31 | 74

Арда победи последния Пирин с 3:0, изпусна още голове

Арда се наложи с класическото 3:0 Пирин (Благоевград) в мач от 8-ия кръг на Първа лига. Домакините създадоха повечето положения в срещата и заслужено си тръгнаха с трите точки от мача. Лъчезар Котев откри резултата в 18-ата минута, а Иван Коконов удвои 5 минути преди края на първата част. През второто полувреме Тонислав Йорданов реализира дузпа в стил "Паненка" (58'), с което оформи крайния резултат. Четвърти гол на централният нападател пък бе отменен след намеса на ВАР заради засада. В самия край на мача гредата раздели Пирин от почетното попадение в срещата.

Още в самото начало на двубоя Тонислав Йорданов опита шут, който обаче рикошира в гърба на противников защитник и не застраши вратата на Пирин. След равностойни 15 минути в 18-ата Арда излезе напред в резултата. Тогава Милен Желев подаде късо по земя на Лъчезар Котев и той от далечно разстояние отправи хубав изстрел, с който откри резултата. Трябва да се отбележи, че Димитър Шейтанов можеше да бъде по-точен с намесата си, но видимостта попречи на вратаря на "орлетата" да предотврати гола.

В 25-ата минута хубав пробив на Жуниньо завърши с удар на Спас Делев в близкия ъгъл. Шейтанов обаче този път улови. 8 минути по-късно Желев опита късмета си с далечен шут, но неточно.

В 40-ата минута Арда вкара за втори път. Жуниньо напредна добре, подаде на открилия се вдясно Иван Коконов и той с прецизен, диагонален удар по земя вкара в далечния ъгъл за 2:0.

Второто полувреме започна с натиск на гостите, който обаче не доведе до нищо по-интересно и опасно. В 57-ата минута Тонислав Йорданов излезе сам срещу Шейтанов, но бе фаулиран от вратаря, който удари нападателя в опит да боксира топката. Така се стигна до изпълнение на дузпа, с което се нагърби самият Йорданов. След красиво изпълнение стил "Паненка" Арда поведе и увеличи преднината си до класическото 3:0.

След отнета топка в средата на терена Арда организира бърза контраатака, след която падна и четвърти гол. Илия Юруков напредна с топка в крака и привлече около себе си трима защитници на Пирин. В последния момент халфът чукна топката към Тонислав Йорданов, който от близко разстояние вкара за 4:0. Последва обаче преразглеждане на ситуацията, което установи, че централният нападател на "сините" е бил в положение на засада и така попадението бе отменено.

В самия край на мача Станислав Костов бе изведен сам срещу Караджов, но ударът му срещна страничния стълб и излезе в аут.

Така Арда се изкачва поне временно до 9-ото място в класирането, като събира в актива си 8 точки. Пирин от своя страна пропусна възможността да се отлепи от последното място и остава там със само 3 точки след първите 8 кръга.