Fakti.bg | 18.09.2021 17:44:27 | 113

Манчестър Сити направи грешна стъпка в борбата си за титлата на Англия

Манчестър Сити направи грешна стъпка в борбата си за титлата на Англия. Шампионите стигнаха само до равенство 0:0 при домакинството си на Саутхямптън.

По-интересните моменти на "Етихад" дойдоха след почивката, когато ВАР имаше две решителни намеси. В първия случай системата за видеоповторения коригира решение на главния съдия Джонатан Мос, който в 63-тата минута отсъди дузпа за Саутхямптън и изгони Кайл Уокър. Преглеждане на ситуацията обаче показа, че решението е неправилно и дузпата и червеният картон на бранителя на домакините бяха отменени.

Най-дискусионният момент в средата дойде в 90-ата минута, когато Рахийм Стърлинг вкара топката във вратата на "светците", но след продължително разглеждане на повторенията голът му бе отменен заради засада от броени сантиметри.