БНР | 19.09.2021 02:42:36 | 129

Виктория Томова отпадна на полуфинал във Валенсия

Виктория Томова отпадна в полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в испанския град Валенсия с награден фонд 80 хиляди долара. 26-годишната българка, която бе поставена под номер 4 в схемата, загуби с 2:6, 6:7(3) от номер 7 в схемата Далма Галфи (Унгария) за час и 47 минути. Двубоят започна лошо за Томова, която допусна два ранни пробива и се оказа изоставаща с 1:5 гейма в резултата, което предреши изхода на първата част. Във втория сет не бе реализиран нито един пробив, макар и двете тенисистки да имаха серия от възможности. Томова дори получи сетбол при 5:4 гейма, но Галфи се справи и форсира тайбрек. В него Виктория поведе с 3:1 точки, но нейната съперничка направи шест последователни точки и с тях затвори мача. Във финала Галфи ще играе с поставената под номер 2 в схемата Мартина Тревизан (Италия).

С достигането си до полуфиналите във Валенсия първата ни ракета спечели 3580 долара от наградния фонд и 43 точки за световната ранглиста, в която заема 115-ото място.