Fakti.bg | 19.09.2021 17:52:47 | 126

Челси разпиля Тотнъм

Челси се наложи с класическото 3:0 като гост на Тотнъм и взе Лондонското дерби в петия кръг на английската Висша лига. Първото полувреме не предложи кой знае какви интересни ситуации, но през втората част "сините" излязоха преобразени и в самото начало Тиаго Силва изведе "сините" напред в резултата, а малко след това Н'Голо Канте удвои аванса на гостите.

Домакините влязоха по-добре в срещата, като още в петата минута получиха добра възможност за откриване на резултата. Хари Кейн изпълни свободен удар, но прати топката право в стената.

В 26-ата минута Ромелу Лукаку комбинира добре с Андреас Кристенсен, който отправи изстрел, но топката прелетя встрани от дясната греда на Тотнъм.

Началото на втората част бе впечатляващо за "сините", които поведоха в резултата едва четири минути след подновяването на играта. Тиаго Силва засече центриране от корнер и с перфектен удар с глава порази стража на "шпорите".

В 57-ата минута авансът на "сините" вече бе двоен, след като влезлият от пейката Н'Голо Канте пое подаване и опита късмета си с удар от дистанция. Изстрелът бе отклонен, но това се оказа достатъчно да може кълбото да премине покрай безпомощния Юго Лорис.

Петнайсетина минути преди края Тиаго Силва бе близо до второто си попадение в мача, но този път стражът на "шпорите" се намеси и отрази изстрела.

До края на мача темпото се успокои, но "сините" вкараха и трето попадение. В добавеното време Антонио Рюдигер изстреля неспасяем удар, за да оформи класиката на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм".

Така Челси записа четвъртата си победа от началото на сезона и диша във врата на Ливърпул, който има същия брой точки - фаталните 13. "Шпорите" пък навлизат в лоша серия с втора поредна загуба и остават с 9 пункта.