Fakti.bg | 19.09.2021 18:10:28 | 132

Ерлинг Хoланд продължава наказателната си акция в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) затвърди успешната седмица в представянето си на футболния терен. След важния триумф в груповата фаза на Шампионската лига, тази вечер селекцията на Марко Розе взе три точки и в местния шампионат. "Жълто-черните" си свършиха работата срещу Унион (Берлин) - 4:2.

По този начин дортмундци се изкачиха до второто място във временното класиране с 12 пункта. Пред тях единствено е Байерн (Мюнхен) с 13.

Унион стартира повече от обещаващо, след като още в първата минута Тайво Авонии вкара топката в мрежата, но моментално му бе вдигната засада.

В 9-ата "жълто-черните" откриха със запомнящ се гол. Рафаел Герейро комбинира с Мален, след което топката пак се завърна при португалския национал. Последва негов безкрайно любопитен изстрел от труден ъгъл, който изненада Луте и влетя под гредата му.

В 24-ата дойде време и за дежурното попадение на Ерлинг Хoланд. Норвежецът беше на точното място при центриране от фланга на Мюние и с глава наказа столичани за 2:0.

Всичко сякаш приключи малко след подновяването на играта, когато Унион имаше нещастието да си вкара автогол за 0:3.

Оттам насетне Дортмунд реши, че може да доиграе мача с минимални усилия и поради този факт потрепери сериозно. Звездата на гостите Макс Крузе намали до 1:3 от дузпа в 57-ата. А изведнъж - 9 минути преди края, Волгзамер вкара за 2:3 и така берлинчани повярваха дори в частичния обрат.

Не така обаче мислеше Ерлинг Хoланд, който с второто си попадение на "Сигнал-Идуна Парк" сложи точка на спора за финалното 4:2.

В следващия кръг предстои дербито на двата тима, носещи името Борусия. Унион ще търси победата срещу Арминия (Билефелд).