БНР | 21.09.2021 03:46:57 | 190

Уругваец спаси Барселона на "Камп Ноу"

Отборът на Барселона разочарова феновете си за пореден път този сезон и завърши 1:1 с гостуващия Гранада в последния мач от петия кръг в испанската Ла Лига.

След по-малко от 90 секунди гостите шокираха каталунците на „Камп Ноу“, след като Домингош Дуарте (2) засече подаване на Ескудеро и с глава насочи топката в празната врата на Тер Щеген за 0:1. Секунди по-късно домакините имаха претенции за дузпа, но съдията не посочи бялата точка. В края на първата част Мончу шутира от средна дистанция и Тер Щеген спаси с блестяща намеса вратата си от нов гол. Няколко секунди след това обаче Луис Максимиано отрази удар с глава на Роналд Араухо.

След почивката в 56-ата минута отново Араухо беше в центъра на събитията, след като засече перфектно центриране, но прати топката встрани от вратата. В заключителните минути играчите на Роналд Куман се активизираха и в 80-ата минута Люк де Йонг засече центриране от корнер с глава, но не намери целта. В последната 90-а минута от редовното време уругвайският защитник Роналд Араухо вкара за 1:1 и спаси домакините от провал.

Така Барселона събра 8 точки от четири мача и заема седмо място. Гранада остава без победа от пет срещи и има 3 точки на 17-ата позиция.