Fakti.bg | 22.09.2021 18:37:45 | 119

С големи мъки, но Юве най-после записа победа в Серия А

Отборите на Специя и Ювентус играят при резултат 2:3 в двубой от междинния 5-и кръг в италианската Серия А. Мойс Кийн откри в 28-ата, но Емануел Джаси изравни 33-ата минута. Жанис Антисте донесе пълния обрат в 49-ата, но Федерико Киеза изравни в 66-ата минута. Матайс Де Лихт отбеляза в 72-ата минута, за да донесе обрат и за "биаконерите".

За домакините титуляр бе българският национал Петко Христов.

Първите минути преминаха равностойно, като гостите бяха тези, които по-често поглеждаха към вратата на съперника, но без нещо опасно пред вратата на Йореон Зоет. Българският защитник Петко Христов имаше една добра намеса, при която пресече опасно центриране на Федерико Киеза отдясно.

Първият хубав шанс в двубоя дойде в 15-ата минута и бе на сметката на Юве. Тогава Киеза центрира от корнер в наказателното поле, където Леонардо Бонучи свали с глава за Матайс Де Лихт, топката тупна, а нидерландският бранител опита силен удар със завъртане от десетина метра, но над вратата.

„Бианконерите“ натиснаха в търсене на попадение и го намериха в 28-ата, когато Мойс Кийн реализира първия си гол след завръщането си в тима. Италианецът стреля по земя покрай Петко Христов и след удар в дясната греда топката се озова в мрежата за 1:0.

Отборите на Специя и Ювентус играят при резултат 2:3 в двубой от междинния 5-и кръг в италианската Серия А. Мойс Кийн откри в 28-ата, но Емануел Джаси изравни 33-ата минута. Жанис Антисте донесе пълния обрат в 49-ата, но Федерико Киеза изравни в 66-ата минута. Матайс Де Лихт отбеляза в 72-ата минута, за да донесе обрат и за "бианконерите".

Домакините, за които като титуляр започва българският национал Петко Христов, записа първата си победа за новия сезон през уикенда. Тимът има 4 точки и заема 14-ата позиция.

За вярване или не, „бианконерите“ са по-назад в класирането от днешния си съперник. Формата им не е никак добра от началото на кампанията, като заемат 18-ото място, което в зоната на изпадащите, след две равенства и две загуби.

Специя обаче не се затвори, а бързо отговори, след като изравни резултата в 33-ата минута. Емануел Джаси шутира майсторски по диагонала през Данило и не остави шанс на вратаря Войчех Шчесни за 1:1.

В 42-ата минута Пауло Дибала стреля опасно от пряк свободен удар, като топката падаше точно под гредата, но вратарят на „орлите“ изби над гредата.

В оставащото време до почивката аржентинецът шутира още два пъти от фалове, но без необходимата точност.

На почивката треньора на Юве Макс Алегри направи двойна промяна. Той пусна в игра Алекс Сандро и Мануел Локатели, които замениха Матиа Де Шилио и Родриго Бентанкур.

Четири след началото на втората част нещата за гостите станаха от лоши още по-лоши. Тогава Специя обърна. Младият французин Жанис Антист надбяга Леонардо Бонучи, след което се обърна и стреля в близкия ъгъл на Шчесни за 2:1.

Ювентус обаче се активизира и имаше няколко чудесни ситуации, с които можеше да изравни резултата.

В 55-ата минута Дибала засече с глава, но Йерон Зут спаси. Само две по-късно Уестън МакКени стреля опасно, но над гредата.

Още веднъж стражът на домакините се намеси решително в 61-ата минута, когато отрази нов удар на Дибала.

Домакините от Специя също не се отказваха да атакуват и в 65-ата минута Антист можеше да донесе нова преднина на своя тим, но ударът му беше изчистен точно пред голлинията от резервата Локатели.

Буквално в ответната атака обаче Юве изравни чрез Киеза, който насочи кълбото след карамбол в наказателното поле на Специя.

В 72-ата минута се стигна до нов обрат, когато „старата госпожа“ стигна и до трето попадение. Димитрис Николау не се намеси по най-добрия начин след центриране от корнер на Дибала, като топката стигна до Де Лихт, който шутира точно за 2:3.

В другия мач от Серия А, играл се по едно и също време със Специя-Ювентус, Салернитана и Верона завършиха при резултат 2:2.