ЕС въвежда единно зарядно устройство

Европейският съюз има за цел да въведе единно зарядно устройство за мобилни телефони, таблети и слушалки, според предложение на Еврокомисията, представено днес. Тази стъпка ще повлияе най-вече на производителя на „Айфон“ „Епъл“, предаде Ройтерс.
Този ход се обсъжда повече от 10 години, като ЕК се позовава на ползи за околната среда и спестени от потребителите 250 млн. евро годишно.
Според предложението на Комисията USB-C ще бъде стандартен порт за всички смартфони, таблети, фотоапарати, слушалки, портативни говорители и видеоигри. Зарядните ще бъдат продавани отделно от електронните устройства.
Прочети цялата публикация




Шефът на СДВР потвърди: Зарядно устройство е причинило пожара с три жертви в София
Пожар в столична сграда взе три жертви
Трагедия в София - майка и двете й дъщери загинаха при пожар
Слави Трифонов: ПП-ДБ чакат да назначат Гюров за премиер и той да замете случая "Петрохан" под килима
Бърза депортация! Евродепутати одобриха спешни мерки срещу мигранти, на които е отказано убежище
Виртуална кутия за спомени – когато телефонът ти е фотоапарат, архив и дневник
Десетки цикли вместо хиляди: Изкуственият интелект определя живота на литиево-йонните батерии 50 пъти по-бързо
МРРБ въвежда данък "домоуправител"
Гърция въвежда възрастова граница за достъп до социалните мрежи?
Какво се случва с тялото ви след 30 дни без цигари
Силите на САЩ в Катар са монтирали ракети „Пейтриът“ върху мобилни установки
Диагнозата "Петрохан". Евроястреби - еврогълъби. Религията в клас пак на дневен ред
Страхотен Алекс Николов не стигна на Лубе в Шампионската лига
Русия за Гренландия: Ние също сма акостирали там, Дания няма всеобща подкрепа, че островът е "изключително неин"
Приликата с Джефри Епстийн превърна живота на турчин в кошмар
Майката на известна водеща в САЩ е отвлечена. Задържаха заподозрян, но не я откриха (снимки)
Заради двойни сметки за ток: Изслушват енергийният министър и КЕВР