Fakti.bg | 25.09.2021 13:38:29 | 144

Астън Вила шокира Роналдо и компания на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед загуби домакинството си на Астън Вила с 0:1 като домакин след един от не особено силните си мачове от началото на сезона. Герой за тима на Дийн Смит се превърна в Кортни Хаус в 88-ата минута, а Бруно Фернандеш пропусна дузпа за домакините в допълнителното време.

Друга лоша новина за тима на Оле Гунар Солскяер е и двете принудителни смени, които те трябваше да направят - Люк Шоу през първото и капитанът Хари Магуайър през второто полувреме бяха принудени да напуснат след получени травми.

Първият голям пропуск дойде на сметката на Астън Вила, когато Мати Кеш получи отлично извеждащо подаване на десния фланг, той влезе в наказателното поле и прати идеален успореден пас, но нахлуващия Мати Кеш изстреля топката над вратата от близко разстояние.

Играчите на Солскяер отговориха мигновено с отлична контраатака, но Мейсън Грийнууд предпочете да стреля вместо да подаде на Бруно Фернандеш, който бе в отлична позиция и вратаря Емилиано Мартинес улови.

В 22-ата минута Магуайър подаде неудобно към Давид Де Хеа, испанският страж не успя да изчисти, но опитът за удар на Оли Уоткинс не затрудни вратаря.

В 39-ата минута Езри Конса стреля опасно след изпълнение на корнер, но топката отново прелетя над вратата на домакините. В 44-ата минута Хари Магуайър пък отправи опасен удар с глава от другата страна, но отново топката бе спасена от вратаря на гостите. В продължението на първото полувреме Погба отправи нов изстрел с глава, който премина на сантиметри от гредата на гостите.

Футболистите на Дийн Смит започнаха много по-активно и в първите минути на втората част поставиха под сериозен натиск бранителите на домакините.

В 64-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение на Езри Конса срещу Хари Магуайър в наказателното поле, но протестите им не бяха уважени. Пет минути по-късно феновете видяха добри положения пред двете врати само за минута - първо Оли Уоткинс стреля добре, но Де Хеа спаси, а в ответната атака Грийнууд се оказа на хубава позиция, но изстрелът му не застраши вратата на бирмингамци.

Футболистите на Астън Вила поведоха в 87-ата минута на мача след изпълнение на корнер, когато централният бранител Кортни Хаус изпревари Единсон Кавани и прати топката в мрежата зад Давид Де Хеа за 1:0. При попадението останаха съмнения, че играч на бирмингамци пречеше на испанския страж на домакините да се намеси правилно.

Две минути по-късно домакините получиха възможност да получат дузпа, тъй като след центриране на Бруно Фернандеш топката срещна ръката на голмайстора на гостите от няколко минути по-рано. Зад топката застана именно Фернандеш и прати топката над вратата.