Fakti.bg | 26.09.2021 12:50:49 | 171

Ювентус победи, но загуби голямата си звезда

Ювентус победи у дома Сампдория с 3:2 в среща от шестия кръг на италианското първенство. Домакините обаче загубиха голямата си звезда Пауло Дибала, който се контузи и напусна терена със сълзи на очи.

Дибала вкара красив гол в десетата минута на мача, но в средата на първото полувреме получи мускулен проблем и напусна със сълзи на очите. Все още няма яснота колко сериозна е контузията на нападателя, но почти сигурно той ще пропусне мача с Челси в Шампионската лига в сряда.

В 43-ата минута Юве вкара втори гол, след като от дузпа се разписа Леонардо Бонучи. Само минута по-късно Сампдория върна едно попадение, след като с глава след центриране се разписа Мая Йошида. В 57-ата минута Мануел Локатели вкара първия си гол с екипа на Ювентус за 3:1. В 83-ата минута Сампдория вкара втори гол чрез Антонио Кандрева, но до края не успя да изравни резултата. Юве записа втора победа от началото на сезона в калчото.