Fakti.bg | 01.10.2021 07:27:01 | 118

Грозни сцени в сърцето на Европа (ВИДЕО)

Грозни сцени се разиграха в сърцето на Европа по време на снощните срещи от еверотурнирите.

Битката от турнира Лига Европа между Олимпик (Марсилия) и Галатасарай във Франция (0:0) беше спряна в края на първото полувреме заради атака с пиротехника и бомбички между двете агитки. Наложи се треньорите на двата отбора да разговарят с тарторите на двете фен групи и да ги успокояват.

Интересното е, че преди срещата в Марсилия, ултраси на двата отбора заедно пяха срещу големия съперник на Олимпик във Франция - ПСЖ. Не е ясно какво е предизвикало агресията между агитките, а от френската полиция вече разследват случилото се.

Ултраси на Рапид (Виена) пък опитаха да нахлуят по време на двубоя с Уест Хям в Англия (0:2) в Лига Европа. Те побесняха след първия гол в мача, отбелязан от Деклан Райс в 29-ата минута. Тогава привържениците на лондонския клуб започнаха да празнуват и ядосаха австрийците. Наложи се намесата на стюарди, а след като те не се справиха, се появи и полиция.

Напрежението обаче продължи и по-късно футболистът на домакините Аарън Кресуел беше обстрелван с пиротехника, преди да изпълни ъглов удар пред агитката на гостите. След края на мача привържениците на Рапид (Виена) се опитаха отново да нахлуят в сектора с фенове на Уест Хем, но бяха спрени от стюардите.