БНР | 03.10.2021 13:08:36 | 83

Рен наказа "звездния" ПСЖ с 2:0

Пари Сен Жермен претърпя първа загуба в първенството при гостуването си на Рен в мач от 9-ия кръг на френската Лига 1. По този начин бе спряна и серията само от победи за гостите от началото на сезона.

Противно на логиката играчите на Рен първи достигнаха до гол в последната минута на първото полувреме, когато топката бе центрирана прецизно от лявото крило от Сулейман и там Гаетан Лаборт успя да изпревари Нуно Мендеш, за да прати топката в мрежата зад Донарума за 1:0.

Играчите на Бруно Женесио нанесоха нов удар с първата си атака след изпълнението на начален удар за втората част, когато топката бе подадена по дясното крило към Лаборде, който центрира и там Флавиен Тет напълно необезпокояван в наказателното поле отбеляза за 2:0.

Играчите на ПСЖ успяха да се върнат в мача в 68-ата минута, когато грешка в отбраната на Рен позволи на Меси да изведе с бърза топка Мбапе, който влезе в наказателното поле и стреля точно за 2:1. Попадението обаче бе отменено след преглед с ВАР. Именно той пропусна отлично положение и две минути по-късно, когато негов удар премина над вратата. Парижани бяха близо до попадение и 6-7 минути след това, но Меси стреля покрай вратата от фал.

В 81-ата минута в полза на Рен бе отсъдена дузпа след нарушение от страна на Ашраф Хакими срещу Гаетан Лаборд. След преглед с ВАР обаче тя бе отменена.