БНР | 03.10.2021 17:11:04 | 98

Реал (М) падна и от Еспаньол

Отборът на Реал Мадрид допусна първо поражение в Ла Лига от началото на сезона, след като загуби от Еспаньол с 1:2 като гост в мач от осмия кръг на първенството. Мадридчани имаха шанс да поведат с три точки на върха на класирането с успех в Барселона, но не се представиха на високо ниво и си тръгнаха без точки от Барселона.

Нападателят Раул де Томас даде преднина на домакините в 17-та минута, а Алеиш Видал удвои преднината на каталунците 15 минути след началото на втората част. Голмайсторът на Кралския клуб Карим Бензема върна едно попадение в 71-та минута след подаване на Лука Йович, но до края възпитаниците на Карло Анчелоти така и не успяха да стигнат до обрат.

По този начин Реал Мадрид остава на първото място със 17 точки, колкото има и градският съперник Атлетико, докато с днешния успех Еспаньол се изкачи до 12-та позиция с актив от 9 точки.