БНР | 03.10.2021 18:21:43 | 111

Зрелищно 2:2 на Ливърпул - Манчестър Сити

Отборите на Ливърпул и Манчестър Сити направиха равенство 2:2 в дербито от седмия кръг на Висшата лига. Двубоят на "Анфийлд" между шампионите на Англия от последните две години предложи много класни изпълнения и интересни моменти, но в крайна сметка точките бяха поделени.

През първото полувреме "гражданите" владееха топката, но не бяха ефективни в атака и не се стигна до голове преди почивката. През втората част домакините вдигнаха оборотите и поведоха в резултата в 59-та минута, когато Мохамед Салах изведе по отличен начин Садио Мане в наказателното поле на съперника и крилото на "червените" хладнокръвно преодоля Едерсон.

Отговорът на Сити не се забави и десет минути по-късно Фил Фодън изравни с точен изстрел по диагонала след добра асистенция на Габриел Жезус. В 76-та минута Салах отново изведе мърсисайдци напред след страхотна самостоятелна акция, завършена с удар от малък ъгъл. Само след пет минути възпитаниците на Пеп Гуардиола възстановиха паритета с гол на Кевин де Бройне. До края Ливърпул имаше още един отличен шанс да победи, но Фабиньо се забави пред опразнената врата на Сити и Родри блокира удара му.

След това равенство Ливърпул заема второ място в класирането с 15 точки, докато Манчестър Сити е на трета позиция с точка по-малко.