БНР | 03.10.2021 18:26:55 | 98

Байерн рухна у дома срещу Айнтрахт

Голямата изненада в седмия кръг на Бундеслигата поднесе намиращият се близо до опасната зона Айнтрахт (Франкфурт), който стигна до победа над Байерн с 2:1.

Баварците бяха в серия от 9 победи във всички турнири след ремито с Борусия в Мьонхенгладбах на старта, но загубиха за втори пореден път от своя съперник с резултат 1:2.

Късметът определено не бе на тяхна страна днес, а вратарят Кевин Трап изигра навярно най-силния си мач и допринесе с 9 спасявания за победата.

Домакините доминираха тотално през първото полувреме и откриха резултата чрез Леон Горецка, открил головата си сметка за сезона в 29-ата минута.

Само три по-късно обаче Айнтрахт изравни с буквално първия си точен удар. Мартин Хинтерегер засече с глава при след корнер – 1:1.

Бранителят Филип Костич вкара за 2:1 с топовен шут, който бе едва 5-и за Айнтрахт в мача, срещу 20 за Байерн.