БНР | 03.10.2021 19:18:52 | 117

Лудогорец надви Левски с 4:2

Отборът на Лудогорец победи Левски с 4:2 в дербито от 10-ия кръг на Първа лига, играно на стадион "Георги Аспарухов" в София. Двата тима направиха атрактивен двубой на "Герена", но грубите грешки на домакините в защита не им позволиха да вземат нещо от срещата.

Възпитаниците на Станимир Стоилов започнаха активно мача и поведоха в резултата в 26-та минута, когато Борислав Цонев не сбърка от удобна позиция след добро подаване на Здравко Димитров. "Орлите" отговориха само три минути по-късно, когато Мавис Чибота асистира на Доминик Янков за 1:1. Две минути след почивката гостите, които бяха водени в този мач от Станислав Генчев, след като по-рано днес Валдас Дамбраускас бе освободен, излязоха напред след гол с глава на Пиерос Сотириу след центриране на Джордан Икоко. В 81-та минута Боби Цонев направи 2:2 от дузпа и по всичко изглеждаше, че "сините" ще стигнат до точката, но само четири минути по-късно Николай Михайлов и Кристос Шелис направиха груба грешка в защита и подариха топката на Кирил Десподов, който подаде на Елвис Ману на празна врата за 3:2. Минута преди края на редовното време Бърнард Текпетей оформи крайното 4:2 в полза на Лудогорец след асистенция на Ману.

С този успех шампионът на България поведе в класирането на Първа лига с 21 точки от осем мача и по-добра голова разлика от втория Ботев Пловдив, който е със същия актив. Левски заема 11-та позиция в подреждането с 8 точки.

По-рано днес ЦСКА победи Царско село с 2:1 като гости и се изкачи до трето място в класирането с 19 точки и мач по-малко от лидера Лудогорец.