БНР | 05.10.2021 04:32:32 | 90

Контузия спря Виктория Томова на турнира в Индиън Уелс

Виктория Томова отпадна в първия кръг на квалификациите на тенис турнира Индиън Уелс. Българката не успя да доиграе двубоя срещу австралийката Присила Хон, тъй като се оттегли заради травма в след четвъртия гейм във втория сет при резултат 3:6 и 0:4 в полза на Хон.

Мачът започна отлично за първата ни ракета, която реализира пробив на 15 още в откриващия гейм. Хон веднага върна брейка, след което равенството се запази при 2:2.В началото на двубоя както Томова, така и Хон играха предпазливо и в немалка степен разчитаха на грешките на противничката си. След третият гейм Хон започна да атакува все по-уверено. Тя пласира няколко топки на страничните линии, които не оставиха шансове на Томова, като в същото време бедхендът й затрудняваше сериозно българката.

Австралийката пое напълно контрола върху мача и реши сета, като реализира нов пробив, след който натрупа аванс от 5:2. Томова спаси сетпойнт и намали изоставането си, но в деветия гейм нейната опонентка показа добра игра в защита и успя устрема на българката, спечелвайки частта с 6:3.

Във втората част Хон продължи да доминира чрез мощни атаки от основната линия, които принудиха Томова непрестанно да тича по цялата дължина на корта. Това темпо се оказа непосилно за българката и Хон осъществи два последователни пробива, като поведе с 4:0. След края на четвъртия гейм Томова заяви, че има физически проблем и не може да продължи. Така двубоят завърши при резултат 6:3 и 4:0 в полза ва Присила Хон след 71 минути игра.