Fakti.bg | 05.10.2021 10:58:46 | 183

Много неприятно: Контузия спря Виктория Томова от турнира в Индиън Уелс

Виктория Томова отпадна в първия кръг на квалификациите на тенис турнира Индиън Уелс. Българката не успя да доиграе срещата си с австралийката Присила Хон и се оттегли заради травма в четвъртия гейм във втория сет при резултат 3:6 и 4:0 в полза на съперничката.

Мачът започна отлично за първата ни ракета, която е 116-та в световната ранглиста. Томова реализира пробив още в първия гейм, но австралийката веднага върна брейка и изравни за 1:1.

Постепенно Хон заигра по-уверено, направи още един пробив и наложи своята воля в първия сет - 6:3. Австралийката доминираше във втория сет, а при 4:0 в нейна полза Томова се отказа заради травма и приключи участието си в Индиън Уелс.

Днес ще се тегли жребият при мъжете, където турнирът е от сериите Мастърс 1000 и ще участва Григор Димитров.