БНР | 07.10.2021 13:25:26 | 290

Бъдеще в настоящето


Колонизацията на Космоса е тема на безброй книги и филми. Но за да се случи заселването на друга планета, човекът ще трябва да се върне отново в пещерите и оттам да гради живота. Как би станало това можем да разберем тук, на Земята. При изригванията си, вулканите оставят тъй нар. лавови тръби дълбоко в Земята и тъкмо условията в тези тръби ще ни дадат отговорът как ще заселим планети с тънка атмосфера и висока радиация.

Това може да звучи далечно и утопично, но космическите изследвания се комерсиализират. Компанията Аксиом работи по създаването на първата частна космическа станция. В началото на 2022 година тя ще изпрати първите частни астронавти на Международната космическа станция.
Сигурност сте чували за професията „ловец на таланти“, Саймън Дженър от Аксиом е „ловец на астронавти“ той издирва хората, готови да летят в Космоса и разбира се, ги подбира внимателно. Оказва се, че не е необходимо идеалният кандидат да е в „пращящо“ здраве и отлична форма.
Има далеч по-важни качества, за да не повторим грешките и греховете на човечеството от времето на Великите географски открития или Златната треска.


Какви възможности дава комерсиализирането на космически изследвания и защо е важно – научете от разговора с Никола Кереков и Саймън Дженър.

Колкото до бъдещето на страната ни, някогашна космическа сила, чуйте разговора с Никола Кереков:

Събитието на Рацио Future Present е на 10 октомври в София Тех парк. Освен международните лектори ще се представят и  български научни предприемачи, които доказват, че науката създава успешни бизнеси. На специална сцена ще бъдат представени стартиращи компании, работещи в сферата на роботиката, здравната индустрия и космическите разработки.

Прочети цялата публикация