БНР | 09.10.2021 14:57:18 | 156

България загуби в Литва с 1:3

България загуби гостуването си на Литва с 1:3 в двубой от група С на световните квалификации за Мондиал 2022 в зона Европа.

Нашите получиха отлична възможност да открият резултата в 14-та минута, след като главният съдия Йевхен Арановски от Украйна отсъди нарушение в наказателното поле на домакините. Зад топката застана капитанът ни Димитър Илиев, който обаче би слабо и право във вратаря на литовците Ернестас Шеткус. Възпитаниците на Ясен Петров бяха наказани за пропуска малко след това след бърза контраатака, която хвана българската защита неподготвена. Арвидас Новиковас намери в наказателното поле Юстас Ласицкас, който не сгреши за 1:0. До края на откриващата част не паднаха нови попадения.

След паузата „лъвовете“ дочакаха своя миг и изравниха резултата чрез Кирил Десподов, който реализира от пряк свободен удар. След това обаче на терена имаше само един отбор и това, за наша жалост, беше съставът на Литва. Домакините доминираха и след като първи уцелиха напречната греда, сломиха съпротивата на гостите с две бързи попадения на Фьодор Черних. Така, България не успя да запише и днес първи успех в квалификационен мач при гостуване – последната ни победа датира от преди над три години. Литва записа първи три точки в групата след пет поредни поражения преди това, като се реваншира за загубата си в София с 0:1.

Нашите национали запазват четвъртата позиция с актив от пет пункта, на три от втория Швейцария, който обаче е с два мача по-малко. За България предстои домакинство на Северна Ирландия във вторник вечер, докато Литва приема швейцарците също на 12 октомври.