Старозагорските огнеборци - първенци в пожароприложния спорт
Пожарникарите от Стара Загора спечелиха купата на Българската федерация по пожароприложен спорт. Независимо от лошото време, огнеборците от област Стара Загора демонстрираха високо спортно майсторство, отборен дух и завиден феърплей.
В атрактивната дисциплина „Изкачване с щурмова стълба“ Георги Георгиев и Деньо Денев завоюваха златния и сребърния медал, като постигнаха резултати от 15,29 и 15,38 секунди. Старозагорската щафета на 4х100м с препятствия, в състав Георги Георгиев, Таньо Танев, Христо Пеев и Росен Маринов, се оказа най-бърза и стигна до златните медали за 63,73 секунди.
Младите надежди от Факултет „Пожарна безопасност и защита на населението“ към Академията на МВР демонстрираха характер и успяха да спечелят сребърните медали в дисциплината „Пожарна щафета 4х100 метра с препятствия“. Мартин Рашов, Асен Асенов, Петър Петров и Валентин Недков постигнаха резултат от 64,01 секунди.
Втори в комплексното класиране се нареди отборът на РДПБЗН-Плевен. Християн Христов успя да преодолее конкуренцията и да постигне резултат от 15,72 секунди при изкачването на кулата с щурмова стълба.
В оспорваната конкуренция силите на пожарникарите от Враца стигнаха до бронзовите отличия в комплексното класиране. Те завоюваха и трето място в дисциплината „Пожарна щафета 4х100 метра с препятствия“. Христо Христов, Мартин Тонов, Венелин Георгиев и Атанас Симеонов постигнаха резултат от 66,16 секунди.
Неблагоприятните метеорологични условия попречиха да се проведе дисциплината „100 м пътека с препятствия“. Тази година домакин на купата на Българската федерация по пожароприложен спорт бе Столичната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“.
Прочети цялата публикация




Ваканционната програма „Лято 2026“ очаква старозагорските деца с десетки безплатни инициативи
Луиш Фиго с безпощадна критика към Джани Инфантино: „Време е да напуснеш, предател на футбола!“
Представители на посолството на Китай в България на гости в Банско
Интер отказа оферта от 40 млн. евро от Брентфорд за сръбски талант
Спортът по ТВ в сряда (5 октомври)
Интер влиза в битка с Рома за аржентински национал от Ювентус
Евакуираха 60 000 души заради пожарите в щата Вашингтон
Божо Джуркович: Правим всичко, което се изисква от нас, за да спечелим
Нов проект в община Благоевград, започва обновяване на парк "Ален мак"
Откриха телата на пилотите след фаталния сблъсък на противопожарни хеликоптери в Гърция
Легендата на световния бодибилдинг Рони Колман пристига в България по покана на Fitness1
Изборите за Курултай ще бъдат кулминацията на дълбоките политически реформи в Казахстан
Пътнически самолет застраши Тръмп, като излетя едновременно с хеликоптера му (видео)
Иран е постигнал споразумение с Оман за корабоплавателния маршрут през Ормузкия проток
Русия засилва кампаниите по дезинформация преди изборите в Германия
Бруно Фернандеш се завърна към тренировъчния процес с Манчестър Юнайтед
Паркът на чудовищата в Италия - мястото, в което се преплитат историята и митологията (СНИМКИ)