БНР | 16.10.2021 16:34:14 | 59

Злато за Боряна Калейн на турнир в Румъния

Боряна Калейн спечели по безапелационен начин златния медал в многобоя на Чаландж купата по художествена гимнастика в румънския град Клуж Напока. Със сбор от 103.700 тя остави конкуренцията зад нея с разлика и показа, че е в много силна форма само две седмици преди световното първенство в Япония. Боряна получи 26.750 т. за играта си с обръч, 27.150 т. за топката, 27.550 т. за шеметните си бухалки и 22.250 т. за играта си с лента, където имаше някои неточности.

Втората наша представителка Татяна Воложанина събра сбор от 96.200 (25.100 за композицията си с обръч, 24.600 за изпълнението си с топка, 24.150 за играта си с бухалки и 22.350 за лентата) и се класира на пето място.

Утре Боряна влиза във финала с три първи оценки - на обръч, топка и бухалки и с четвърта оценка на лента. Татяна се класира за финалите с 4-та оценка на обръч, шеста на топка, шеста на бухалки и с трета по сила оценка на лента.

Сребърният медал в многобоя спечели Милена Балдасари (Италия) със сбор от 99.600 т., а бронзовият - Дария Трубникова (Русия) с 99.300 т. Четвърта се класира втората рускиня Ирина Аненкова с 98.500 т., на шесто място се класира представителката на домакините от Румъния Андреа Вердес със сбор от 94.100 т. Седма се нареди Александра Аджиурджикулезе (Италия) с 94.050 т., осма е французойката Майе Миле с 89.800 т. Участваха 27 гимнастички.