БНР | 17.10.2021 02:59:47 | 92

Милан оцеля срещу Верона след 0:2 и поведе в класирането

Отборът на Милан постигна впечатляващо победа с 3:2 над Верона като домакин 8-ия кръг на италианското първенство по футбол. "Росонерите" губеха с 0:2 на полувремето след голове на Джанлука Капрари в 7-ата и Антонин Барак от дузпа в 24-ата минута. През втората част обаче домакините на "Джузепе Меаца" излязоха преобразени и направиха пълен обрат след точни изстрели на Оливие Жиру в 59-ата, Франк Кесие от дузпа в 76-ата и автогол на Корай Гюнтер в 78-ата минута.

Така футболистите на Стефано Пиоли продължават без загуба този сезон в първенството и водят в класирането с 22 точки. Вторият Наполи има 21 т. и днес е домакин на Торино, а и дори при равенство, ще си върне върха.

В друг мач Лацио нанесе първа загуба на Интер 3:1, а Специя надигра Салернитана с 2:1. Защитникът Петко Христов бе титуляр за Специя.

В мач от осмия кръг на италианската Серия Б Андрей Гълъбинов също бе титуляр и вкара единствения гол за успеха на Реджина с 1:0 като гост на Виченца.