Fakti.bg | 17.10.2021 15:28:17 | 88

Уест Хям изненада Евертън на "Гудисън Парк"

Уест Хям спечели с 1:0 гостуването си на Евертън в мач от 8-ия кръг на Премиър лийг. Единственото попадение за тима на Дейвид Мойс бе дело на Анджело Огбона през второто полувреме.

“Чуковете” успяха да отбележат единственото попадение в срещата в 35-ата минута, когато отлично взаимодействие между Саид Бенрама, Томаш Соучек и Джаред Боуен изведе последния на отлична позиция в наказателното поле, той стреля, но Пикфорд изби. Именно чешкият полузащитник Соучек обаче се оказа на добра позиция и довкара топката във вратата, но се оказа, че е бил в засада и гола не беше зачетен. Малко след това добро положение пропусна и Пабло Форналс.

Играчите на Евертън също създадоха няколко положение пред вратата на своите гости, но така и не успяваха да отправят качествен завършващ удар, а голяма част от опитите им бяха блокирани от защитниците.

Играчите на Рафаел Бенитес започнаха по-активно втората част и създадоха на два пъти суматоха пред Лукаш Фабиански, но отново не се справиха. Уест Хям откри резултата в 75-ата минута, този път успешно, след корнер, когато Анджело Огбона надскочи бранителите на Евертън и прати топката в мрежата на Джордан Пикфорд за 1:0. Няколко минути след това сблъсък между Рондон и Соучек завърши с изключително неприятен, но неволен удар в лицето на чеха с бутони от страна на нападателя. Положението бе прегледано с ВАР за червен картон, но такъв не бе показан.

В 89-ата минута отново Боуен получи топката в наказателното поле и стреля опасно, но английският национален страж се справи и спаси. С тази победа Уест Хям се изкачи до 6-ото място в класирането с 14 точки, колкото има и Еверън, който пък е 7-и. В следващият кръг “чуковете” посрещат Тотнъм в лондонско дерби, а Евертън приема Уотфорд на Клаудио Раниери.