БНР | 17.10.2021 18:15:15 | 120

ЦСКА София би Ботев Пд в голямо шоу на "Армията", спорни решения на българския ВАР

ЦСКА София и Ботев (Пловдив) играят при 3:2 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Жорди Кайседо откри резултата в 42-ата минута, а в 72-ата Георги Йомов удвои. Кайседо се разписа за втори път в 73-ата минута. В 79-ата минута Тодор Неделев намали от дузпа, а в 84-ата Димитър Тонев вкара още веднъж за Ботев. Сред 11-те на червените е Вион, който дълго време лекуваше контузия.

Срещата не започна в кой знае колко високо темпо. В 7-ата минута Вилдсхут влезе навътре и стреля от границата на наказателното поле, но в аут. Четири минути по-късно домакините разиграха заучено положение от корнер. Последва подаване към Матей, който отклони коварно топката, но Аргилашки плонжира и изби.

В 14-ата минута пловдивчани пропуснаха отличен шанс да открият резултата. Па Конате изведе Маркиньос фронтално срещу Бусато, но стражът на червените отрази шута на нападателя.

Седем минути по-късно Минков получи пас пред наказателното поле, овладя и шутира от въздуха, но в ръцете на Бусато.

В следващите минути двата отбора си размениха по няколко изстрела от средна и далечна дистанция, които не затрудниха Бусато и Аргилашки.

Така се стигна до 42-ата минута, в която Мазику центрира отдясно към Кайседо, централният нападател уцели топката с рамо, а не с глава, но въпреки това вкара в мрежата на канарчетата.

Само 120 секунди по-късно бранителите на ЦСКА - София допуснаха груба грешка при разиграване. От нея се възползва Конате, който излезе фронтално срещу Бусато, но вратарят на червените за втори път спаси подобно положение.

Първата по-интересно положение за втората част стана факт в 50-ата минута. Кери центрира към Кайседо, таранът стреля с глава, но в ръцете на Аргилашки. Девет минути по-късно Кайседо завърши контраатака с добър фалцов шут, но покрай лявата греда.

В 67-ата минута Маркиньос се измъкна от централните бранители на домакините и прониза Бусато. Ситуаицята бе прегледана с ВАР и според съдиите е имало засада, но повторенията и линиите не убедиха, че това е правилното решение.

Малко по-късно, в рамките на минута, червените решиха всичко в своя полза с два гола на Георги Йомов и Кайседо.

В 72-ата минута Йомов реализира красиво попадение с мощен шут от 20 метра.

Само 60 секунди по-късно Кайседо надбяга Супрайен и с удар в близкия ъгъл покачи на 3:0.

В 79-ата минута Ботев получи право да изпълни дузпа след нова спорна намеса на ВАР. Маркиньос бе подпрян в наказателното поле и реферите прецениха, че трябва да посочат бялата точка, а Неделев намали на 3:1.

Канарчетата вкараха втори гол в 84-ата минута чрез Димитър Тонев. Резервата на Ботев се измъкна от опеката на играч в червено и с удар по земя от 13-14 метра намали на 3:2.