Парфюми втора ръка заляха онлайн пазара

Нова мода залива сайтовете за колективно пазаруване. Български потребители масово се опитват да пробутат старите си маркови парфюми на половин цена. За да се разделят с ароматната течност, продавачите предлагат и дребен козметичен подарък, пише novini.bg
Артикулите се дават на дребно, а интересът към тях е засилен. Според търговците това се дължи на икономическата криза и на факта, че много хора не могат да си позволят подобен скъп артикул.
Оригиналната козметика върви най-малко между 15 и 30 лева за флакон. В повечето случаи цената е наполовина по-ниска от редовната сума. Продавачите гарантират, че уханието не е реплика и желаят да продадат парфюма само с цел разчистване на нощното шкафче.
Към подобни оферти обаче винаги трябва да се подхожда с внимание, смята Крисия Павлова, търговец на парфюмерия и козметика.
Винаги имайте едно наум. Не се доверявайте така лесно на обяви в интернет с неясен произход, съветва експертът пред Novini.bg.
По думите ѝ потребителите трябва да изискват данни за срока на годност на стоката. Сред важните елементи е и оригиналната опаковка на продукта, както и информация за мястото, откъдето е закупен.
Въпреки всичко специалистите съветват козметика да се закупува само от регламентираните за търговия места.
Осъществяването на подобни изгодни сделки всъщност може да излезе много скъпо на крайния потребител, тъй като крият риск за здравето, поясни Павлова.
Прочети цялата публикация



"Пейзаж" на Златю Бояджиев стана най-скъпата картина в България
Гърция: По-малко клиенти в заведенията, повече - в магазините втора употреба
В Благоевград събират подписи срещу вдигането на данъци и осигуровки
Три компании проявяват интерес към активите на "Лукойл" в Румъния
Купуването на електричка дори втора ръка си остава скъпо!
КНСБ с протест срещу бюджета в центъра на София
Дигитален туризъм и нови професии на изкуствения интелект в сферата
Бионсе се появи разгърдена на състезание от Формула 1 (ВИДЕО+СНИМКИ)
"Дневникът на един затворник"! Никола Саркози написа книга зад решетките, пуска я на пазара
Животът няма цвят: Нека помогнем на Юлиана Илиева в битката й
"Прада" окончателно погълна "Версаче"
Жителите на Донбас: Как въобще може да ни изоставят?
Академията за мода връчи наградите „Златна игла“ за 31-ви път
Арда и Ботев Пловдив не излъчиха победител
Актрисата Сиена Милър чака трето дете на 43 г. (ВИДЕО)
Ето кой беше над всички на Арда - Ботев Пловдив!
Фондация ЦСКА също стартира дарителска инициатива в помощ на Любослав Пенев
ЕС отчита 182 000 смъртни случая от замърсяване на въздуха, България постига значително подобрение
България е пета в ЕС по предотвратима смъртност