БНР | 19.10.2021 21:31:26 | 136

Ливърпул повали с 3:2 Атлетико в шоу, Меси вкара 2 гола

Отборитe на Ливърпул и Атлетико (Мадрид) сътвориха истинско шоу в мач от втора група на Шампионската лига по футбол в испанската столица, който англичаните спечелиха с 3:2. Освен много голове, в двубоя имаше дузпа за гостите, отменена дузпа за домакините, червен картон за Антоан Гризман от Атлетико.

Мохамед Салах вкара първия гол (8) и от дузпа в 78-ата третия. За Ливърпул се разписа и Наби Кейта (13 минута). Гризман (20 и 34) реализира и двете попадения за домакините. Малко след втория гол на Салах съдията ос.тсъди дузпа за испанците, но след преглеждане на ситуацията с ВОР отмени решението си. Ливърпул загуби и двата мача с Атлетико от осминафиналите на Шампионската лига през 2019/20 година, но сега вече почти си гарантира излизане от групата с третата си победа.

В друг много интерес мач ПСЖ обърна РБ Лайпциг с 3:2 в първа група. Килиан Мбапе даде преднина на парижани в 9-ата минута, но в 28-ата Андре Силва изравни. Норди Мукиеле (57 мин) изведе РБ Лайпциг напред, за да дойде часът на Лионел Меси, който бе точен за 2:2 в 67-ата минута с добавка отблизо, а малко след това реализира дузпа. В самия край на срещата домакините получиха още една дузпа, пропусната от Мбапе.