БНР | 20.10.2021 17:23:50 | 67

Замбиец вкара четири за Лестър при голям обрат в Москва

Английският Лестър постигна пълен обрат при гостуването си на Спартак в Москва и спечели с 4:3 от 0:2 срещата в Лига Европа. И четирите гола на "лисиците" вкара замбиецът Патсън Дака.

Спартак поведе в 11-ата минута чрез Александър Соболев. В 44-ата минута Джордан Ларсон удвои резултата - 2:0. Още в следващата атака обаче Дака се възползва от невнимание в защитата на домакините и върна един гол.

През втората част нещата бяха напълно преобразени. В 48-ата минута "лисиците" направиха резултата 2:2 след страхотен пас на Ихеаначо към Дака. В 54-ата минута замбиецът изведе Лестър напред за 2:3, а в 79-ата минута вкара и четвъртия си гол.

В 86-ата минута Спартак върна един гол чрез Соболев, който засече центриране отдясно на Моузес за крайното 3:4.