БНР | 22.10.2021 16:57:19 | 61

Царско село с победа след пет поредни загуби

Отборът на Царско село победи с 2:0 Локомотив (София) в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Домакините успяха да стигнат до успеха след попадения на Васил Шопов и Лукас Диас. Гостите от своя страна могат да съжаляват, че не съумяха да вземат нещо от срещата, тъй като удариха две греди, а имаха и още положения пред вратата на Янко Георгиев.

През първото полувреме голове не паднаха, но ситуации пред двете врати не липсваха. Домакините бяха по-активни и на няколко пъти можеха да открият. На два пъти Милчо Ангелов бе близо до попадение, а по веднъж Ален Стеванович и Васил Шопов.

За Локомотив най-чистото положение бе, когато Вирджил Пинсон излезе сам срещу Янко Георгиев, но вратарят успя да блокира удара му и така да предотврати попадение.

В 65-ата минута Локомотив удари греда. Александър Александров стреля отлично от границата на наказателното поле, но шутът му се спря в гредата.

Две минути по-късно обаче Царско село откри резултата. Милчо Ангелов отклони едно центриране на Александър Александров и топката достигна Васил Шопов, който оставен непокрит на задната греда без да се бави реализира.

В 74-ата минута Локомотив удари втора греда. Божидар Кацаров с мощен удар разтресе напречния стълб.

Подобно на десетина минути по-рано. Веднага след гредата на гостите, домакините отбелязаха. Лукас Диас се оказа сам срещу Александър Любенов и хладнокръвно го преодоля за 2:0.

Малко преди края на мача играчите на Любослав Пенев останаха с един по-малко на терена, след като Никола Колев си изкара два бързи картона и трябваше да напусне срещата предварително. Така или иначе обаче резултатът не се промени и домакините се поздравиха с успех.

Така Царско село спря пропадането си и след пет поредни загуби в шампионата регистрираха победа, с която поне временно изплуваха от дъното. Тимът от Южна София е девет точки на 13-а позиция. Локомотив от своя страна е на седмо място с 13.