Fakti.bg | 06.11.2021 17:37:00 | 140

Левски срази Славия в Овча купел

„Левски“ победи „Славия“ с 1:0 в мач от 14-ия кръг на Първа лига. „Сините“ взеха успеха в най-старото столично дерби с попадение на Билал Бари в 82-ата минута.

Левскарите създадоха първата опасност в срещата още в 1-вата минута. Драган Михайлович центрира отдясно. На далечната греда непокрит беше Здравко Димитров, който засече от въздуха, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата на Светослав Вуцов.

Натискът на „Левски“ продължи в следващите минути. В 12-ата след центриране от ъглов удар последва разбъркване, топката рикошира в Билал Бари, но право в ръцете на Светослав Вуцов.

Десет минути по-късно Борислав Цонев опита далечен удар по земя от сериозна дистанция, но изпрати топката в страни от целта.

В средата на първата част Емил Стоев центрира в наказателното поле от корнер. Венцислав Керчев беше оставен непокрит, но ударът му с глава беше доста неточен. В 30-ата минута Андриан Краев шутира мощно от дистанция, но Вуцов успя да избие.

Минутка по-късно Ерол Дост проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле покрай левия страничен стълб. В 37-ата минута Георги Вълчев стреля от дъгата на наказателното поле, но топката премина покрай дясната греда.

Пет минути след началото на втората част Билал Бари демонстрира скорост. Нападателят беше изведен зад защитата от Гьоко Зайков. Бари достигна пръв до топката, но бе повален от Венцислав Керчев. Първоначално Ивайло Стоянов посочи бялата точка. След като ситуацията беше преразгледана подробно от ВАР решението бе променено и бе отсъден фаул. Георги Миланов стреля директно, а Светослав Вуцов успя да отклони топката в напречната греда. Последва добавка на Радослав Цонев, а в крайна сметка домакините успяха да изчистят.

В 62-рата минута „Славия“ остана с човек по-малко на терена. Ерол Дост получи втори жълт, съответно червен заради грубо нарушение, което извърши срещу Андриан Краев в центъра на терена.

Секунди по-късно Билал Бари не успя да засече центриране отдясно, защото Вуцов боксира. Топката попадна в Андриан Краев, който стреля, но право в ръцете на стража.

Три минути по-късно Здравко Димитров центрира към Бари. Нападателят засече от близко разстояние, но Вуцов за пореден път се намеси решаващо. В 71-вата Здравко Димитров залъга двама противници и стреля от далечно разстояние, но право в ръцете на Вуцов.

Десет минути по-късно „Левски“ успя да реализира. Борислав Цонев комбинира с брат си Радослав, който центрира на далечната греда, където сам беше Билал Бари. Французинът скочи високо и с глава вкара победния гол.

До края на двубоя левскарите можеха да вкарат и още попадения, но не съумяха да се възползват от ситуациите, които имаха.