Fakti.bg | 06.11.2021 19:40:28 | 90

В дербито на кръга в Бундеслигата: РБ Лайпциг надделя над Борусия Дортмунд

РБ Лайпциг постигна победа с 2:1 над Борусия Дортмунд в един от най-интересните мачове от 11-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за домакините бяха дело Кристофър Нкунку (29’) и Юсуф Поулсен (68’), а за дортмундци точен бе капитана Марко Ройс (52’).

Срещата започна добре за домакините от Ред Бул, които контролираха изцяло случващото се на терена. Футболистите на Марко Розе изглеждаха доста по-тромави и оставяха твърде много пространства на своя противник.

Първото отлично положение дойде на сметката на “биковете” в 13-ата минута, когато първо Кристофър Нкунку бе изведен отлично между Матс Хумелс и Марин Понграчич, но стреля във вратаря, а добавката на Собослай се оказа встрани от вратата.

Te откриха резултата малко преди да е изтекъл половин час от срещата, когато великолепно подаване на Гвардиол отляво намери Нкунку зад лошо подредената отбрана на гостите, а французинът преодоля Грегор Кобел и отбеляза в опразнената врата за 1:0.

Домакините продължиха да са по-активния тим и след почивката и още в началните минути застрашиха на два пъти Кобел. Нещата взеха изненадващ обрат в 50-ата минута, когато капитанът на Борусия Марко Ройс бе изведен зад отбраната на Лайпциг и не срещна проблеми с преодоляването на Гулачи за 1:1.

В 64-ата минута Лайпциг бе съвсем близо отново да вземе преднина в срещата, след като лошо изчистване от страна на бранителите прати топката в краката на Нкунку в наказателното поле, той с великолепни финтове премина през бранителите, но ударът му срещна дясната греда на Кобел.

Второто попадение за РБ Лайпциг дойде в 68-ата минута, когато отново топката бе пратена към Нкунку в наказателното поле, а той с успореден пас намери Юсуф Пулесе и той успя да прати топката в мрежата за 2:1. Играчите на Джеси Марш отбелязаха и трето попадение в 73-ата минута чрез Океле, но то бе отменено поради засада.

С тази победа РБ Лайпциг се изкачи до 5-ото място в класирането с 18 точки. Борусия продължава да е на второто място с 24, но се отдалечи вече на 4 от Байерн Мюнхен, който по-рано днес спечели домакинството си на Фрайбург.