Верстапен ще трябва да почака, защото Хамилтън отново го изпревари в Катар

Люис Хамилтън определено не смята да подарява титлата на Макс Верстапен и карането му в Катар със сигурност доказва това. Британецът се поздрави с първото Гран При от страната, за да отвори широко битката за шампионата.
Пилотът на Mercedes стартира от първата клетка и до края на състезанието нито за миг не остави съмнение, че ще финишира с най-добро време. Той спря часовника на 1:24:28.471, което е с почти 26 секунди повече от прекия си конкурент.
Верстапен междувременно трябваше да тръгне от 7 позиция, тъй като получи наказание след финалната квалификация, но все пак намери сили, за да се нареди на почетната стълба.
Фернандо Алонсо от тима на Alpine стигна до първия си подиум за сезона. Двамата със Серхио Перез си спретнаха най-интригуващата битка в състезанието и до последно не бе ясно кой ще вземе бронза.
В генералното класиране Макс Верстапен вече има само 8 точки преднина пред Люис Хамилтън, а до края на кампанията остават само две състезания.
Отборната надпревара между Mercedes и Red Bull Racing Honda е дори по-оспорвана. Там двата тима ги делят 5 точки.
Предпоследният старт е в Саудитска Арабия на 5 декември, а сезонът приключва на 12 декември в Абу Даби.
A sharp start from P7 for @Max33Verstappen in Qatar! ????????
Watch what happened next with our race highlights from Round 20 ????⬇️#QatarGP ???????? #F1




В търсене на План Б: Съюзниците след Америка
Какво може да научи Германия от страни като България
Никола Цолов: Може потенциално да карам във Формула 1
Инвазията на САЩ във Венецуела и многополюсният свят, в който живеем
Дара напуска "Гласът на България"
Колумбия, Куба и Мексико - следващите цели на Тръмп?
Илиян Василев: Пеевски минава в неговата си глуха линия
Колко успешен може да бъде Тайсън Фюри 12 месеца, след като нарече бокса „спорт за млади мъже“
Меси призна какво иска да прави след футбола
Путин ще трябва да се примири със "загубата" на Венецуела
Орландо Меджик - Ню Орлиънс Пеликанс 128:118 /репортаж/
Симитли посрещна делегация от Монголия заедно с председателя на Групата за приятелство България – Монголия в 51-вото Народно събрание Росица Кирова
Свиреп студ сковава цяла България в понеделник, градусите падат до...
Българин занесе 3 бидона монети в банката, за да ги размени в евро
Трагедия в Англия: фен на почина по време на мач от ФА Къп
Панатинайкос - Пансерайкос 3:0 /репортаж/
Наполи спря Интер и остави битката за титлата отворена, Скот Мактоминей блеси за гостите
Мандатната въртележка се завърта: Всички чакат избори през март, ще връщат празна папка
Лидерът на "Възраждане": Най-вероятно Гюров ще е следващият служебен премиер
Ал Хилал привлече бивш бранител на Арсенал