Fakti.bg | 27.11.2021 17:05:18 | 108

Безпощаден Ливърпул мина като валяк през "светците"

Ливърпул постигна категорична победа, надделявайки с 4:0 над гостуващия Саутхемптън в съботен мач от 13-ия кръг от английската Висша лига. Нито за миг на „Анфийлд” домакините не оставиха съмнения, че са по-качественият отбор, а с два гола на Диого Жота (2 и 30) Ливърпул взе комфортен аванс след половин час игра.

До края на първата част Тиаго Алкантара също се разписа във втори пореден мач за „червените”, а през второто полувреме Върджил ван Дайк вкара четвъртия гол в срещата, който се оказа и последен в срещата.

Победата прати Ливърпул отново на второто място, а отборът е с 28 точки и е на една зад лидера Челси (29), ала „сините” са с мач по-малко. Трети е Манчестър Сити (26), но и „гражданите” са с мач пасив спрямо отбора, воден от Юрген Клоп. Саутхемптън е 14-и с 14 точки, на пет пред опасната зона.

За Ливърпул предстои суровото градско дерби срещу Евертън на „Гуудисън Парк” в междинния кръг от елита на Англия, докато „светците” приемат Лестър Сити на „Сейнт Мерис”.

В другите две срещи във Висшата лига на Англия, играни по това време, Астън Вила под ръководството на новия си мениджър Стивън Джерард спечели втори пореден мач - този път при гостуване на Кристъл Палас 2:1, а Норич и Уулвърхемптън не успяха да си отбележат голове - 0:0.