Fakti.bg | 04.12.2021 19:29:32 | 117

Ман Сити излезе на върха във Висшата лига след успех срещу Уотфорд

Манчестър Сити излезе на върха във временното класиране на Премиър лийг, след като победи без никакъв проблем Уотфорд с 3:1 като гост. "Гражданите" бяха много по-добрият отбор на "Викъридж Роуд" и трите попадения бяха минимумът, с който можеха да материализират превъзходството си. Рахийм Стърлинг (4') откри резултата, а Бернардо Силва (31', 61') доказа за пореден път, че се намира в страхотна форма, вкарвайки два гола. Хуан Ернандес реализира почетното попадение за "стършелите" в 74-тата минута. Така Манчестър Сити изпревари Ливърпул с една точка, а Челси, който преди този кръг бе лидер, вече е на трета позиция с два пункта по-малко от "гражданите".

Джосеп Гуардиола смени почти половината си състав. Испанецът направи пет промени в сравнение с мача с Астън Вила през седмицата. Кайл Уокър, Илкай Гюндоган, Джак Грийлиш и Фил Фоудън се завърнаха след контузии. Аймерик Лапорт също започна, след като изтърпя наказание.

Дани Роуз стартира вместо контузения Адам Масина в състава на Уотфорд.

"Гражданите" имаха огромно предимство през първата част. Още в четвъртата минута Стърлинг откри резултата, след като засече с глава центриране на Фоудън. Роуз остави английският национал непокрит и той не сгреши. Грийлиш и Стърлинг пропуснаха още няколко добри ситуации, като и Бахман често трябваше да прави спасявания. В 31-вата минута стражът на Уотфорд изби поредния точен удар, отправен този път от Гюндоган, но след това топката стигна до Бернардо Силва, който от малък ъгъл удвои аванса на гостите. До почивката Фоудън пропусна още една чиста възможност и така отборът на Уотфорд се отърва възможно най-леко предвид огромната разлика в класата.

Съотношението на силите не се промени в началото на второто полувреме. Бахман спаси удар на Стърлинг, а малко по-късно стражът на Уотфорд се намеси и след изстрел на Фоудън, след което топката срещна гредата.

В 63-тата минута Бернардо Силва се разписа за втори път тази вечер, след като получи от Кайл Уокър и с много техничен удар с левия крак прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Бахман.

В 70-ата минута Бахман за пореден път спаси вратата си, след като отрази опасен изстрел на Лапорт.

В 74-тата минута Кучо Ернандес намали, след като нанесе много хубав удар към далечния ъгъл, след който топката рикошира в гредата. Колумбиецът обаче успя сам да направи добавка за 1:3. Този гол възвърна част от увереността на Уотфорд и четири минути по-късно Джошуа Кинг пропусна златна възможност да отбележи втори гол. Ударът на норвежеца премина на сантиметри встрани от целта.