Fakti.bg | 05.12.2021 14:34:34 | 210

Лудогорец с 14-а победа през сезона, удари Локо Сф с 4:2

Лудогорец записа 14-ия си успех през сезон 2021/2022 в efbet Лига. Шампионът на България победи тима на Локомотив София с 4:2 в мач от 18-ия кръг на шампионата, игран на стадион "Васил Левски".

Срещата в центъра на столицата бе изключително солидна за родните стандарти, като двата отбора не спираха да се атакуват, но по-сериозната класа на „орлите” взе връх върху опитите на изпълнителите на Иван Колев да стигнат до нещо в тази си среща. Безспорен факт е, че „железничарите” продължават да практикуват атрактивен футбол, който за тяхно съжаление обаче не им носи максимално желаните резултати.

Иначе, Пиерос Сотириу откри резултата в петата минута, а голът бе потвърден две след това поради проверка от ВАР. Отново кипърският нападател на гостите бе точен в 38-ата минута, този път от дузпа. Жордан Икоко реализира третия гол в срещата в 46-ата минута. Октавио намали пасива на "железничарите" в началото на второто полувреме, но минута след това Десподов отново възстанови комфортния аванс на "орлите" с четвърти гол за Лудогорец. Пламен Крачунов пък вкара шестия гол в мача, след като бе точен в 64-ата минута.

Така Лудогорец остана на върха и вече има 42 точки и е на десет пред втория ЦСКА, който обаче е с два мача по-малко спрямо „орлите”. Локомотив София остана 12-и и е с 15 точки, на четири пред опашкаря Царско село.

Шампионите рано откриха резултата. Кирил Десподов центрира в наказателното поле, а Георги Терзиев свали с глава, към Сотириу, който от непосрествена близост пред вратата насочи топката зад Любенов, за да открие резултата - 1:0 за гостите.

Четири след това пък Доминик Янков даде перфектен диагонален пас по земя вляво, с който разсече линиите на Локомотив и намери Кирил Десподов. Капитанът на гостите шутира с левия от движение, но доста неточно за зададените от самия него стандарти у нас - аут. Малко след това Кирил Десподов елиминира вляво с лекота Красимир Милошев и влезе в наказателното поле на столичани. Капитанът на Лудогорец отправи остър изстрел с десния крак, който обаче бе блокиран от стража Любенов.

В 26-ата столичани стигнаха до първата си ситуация за гол. Селсо Рапосо проби отляво по нападението на Локомотив и финтира Мануел Шоу. Последва силен удар с десния крак от границата на наказателното поле на "орлите", но топката отлетя над напречната греда на гостите. Шест след това Десподов се откъсна отдясно и даде успореден пас за плеймейкъра Янков, но юношата на Лудогорец изостана леко назад и не успя да достигне топката, за да отправи удар. Минута след гола на столичани обаче Десподов отново възстанови трите гола аванс на Лудогорец с попадение в 48-ата.

В 32-ата Кирил Десподов шутира от пряк свободен удар, а при стената играч на Локомотив София повдигна ръката си. След преглед на ВАР реферът Попов видя, че Божидар Кацаров игра с ръка и дузпата бе дадена. Пиерос Сотириу стреля безкомпромисно вдясно на Любенов, който усети ъгъла, но ударът бе прекалено силен.

Лудогорец реализира трети гол в добавеното време на първата част. Клод Гонсалвеш изведе вдясно Жордан Икоко, а крайният бранител бе на една линия с тази на отбраната на Локомотив и технично прехвърли Любенов - 3:0 за Лудогорец.

Тъкмо бе стартирала втората част, а столичани намалиха пасива си. Октавио Мантека получи дълъг пас в наказателното поле на Лудогорец. Бразилецът спря топката с глава, а Георги Терзиев не се ориентира добре в ситуацията. Последва мощен удар от дузпата на Октавио, а Падт не успя да реагира и резултатът стана 1:3.