Fakti.bg | 22.12.2021 22:30:53 | 139

Ливърпул стигна до 3:3 с гол в 95', а след това спечели дузпите срещу Лестър

Ливърпул сътвори поредната си велика вечер на своя „Анфийлд“, като този път резервите на Юрген Клоп постигнаха обрат от 1:3 срещу Лестър, за да стигнат до 1/2-финалите в Купата на лигата.

Джейми Варди се разписа на два пъти още до 13', но Алекс Окслейд-Чембърлейн върна едно попадение скоро след това. Джеймс Мадисън обаче върна двата гола преднина на „лисиците“ преди да е приключило полувремето.

След почивката Клоп пусна в игра Конате, Жота и Милнър още с подновяването на играта, а това му даде свежест във всяка една зона от терена и то с играчи от изключително висока класа.

Самият Жота върна един гол в 68', а главния съдия Анди Мадли даде своя дан, като насрочи цели 6 минути продължение.

Именно в предпоследната минута Такуми Минамино изравни резултата за 3:3 и прати мача директно в дузпи, както е по правилник от известно време в турнира.

При наказателните удари с пропуск се отчетоха младият Люк Томас от тима на гостите и самият Минамино, но Кевин Келъхър направи второ поредно спасяване срещу Райън Бъртранд, за да гарантира мястото на Ливърпул сред полуфиналистите.

Там са още тимовете на Арсенал, Тотнъм и Челси, което гарантира страхотни полуфинали.