Община Казанлък започва проект "Аз успях, можеш и ти"
Община Казанлък започва проект, с който ще издири и популяризира хора, които да са вдъхновение за съгражданите си с успехите и постиженията си. През следващата година от общината се надяват да започнат и друг проект за музей посветен на художника Иван Милев.Община Казанлък започва проект наречен "Аз успях, можеш и ти", който цели да издири казанлъчани, които са успели в своя живот и могат да бъдат вдъхновение за своите съграждани. Кампанията беше обявена днес, специално за целта бе поканена и Живка Ролева, която е победител в телевизионния формат „Фермата“ и родом от Града на розите.
Проектът стартира през новата година с идеята да се покаже успели хора, които обаче стоят далеч от прожекторите и не са известни сред множеството, но са ценни с опита и постиженията си, каза кметът на Казанлък Галина Стоянова. Те ще бъдат показани и на общинските билбордове.
“Проектът се казва „Аз успях – можеш и ти!“. Това ще бъде проектът за казанлъчани, които са успели в своя живот, но и които с успеха си вдъхновяват другите да се осмелят да поискат повече от живота си и да си поставят по-високи цели. Живка е достойна да е част от този проект.“, посочи Кметът на Община Казанлък. Тя изтъкна две главни цели на новата идея, която ще бъде представяна на големи билбордове в града – да се запознаят казанлъчани с постиженията на своите съграждани и да се вдъхновят, че не е трудно да постигат целите си. Във фокуса на новото начинание ще бъдат не популярните, заслужили личности на Казанлък, а по-скоро, с помощта и на медиите, да бъдат открити и показани хората, които тихичко в своя живот постигат големи успехи, без много шум и без да са в центъра на медийното внимание.
В светлините на прожекторите бе поставен и шофьорът на новата градска Линия №2 Петко Рачев, който с толерантното си отношение на пътя стана герой в поста в социалните мрежи на благодарна дама от Казанлък. Тя подробно разказа как той й е отстъпил предимството, защото е предвидил задаваща се тапа в трафика.
Галина Стоянова обяви и желанието на община Казанлък да започне още един проект през следващата година, който е свързан със създаването на дигитален музей, посветен на Иван Милев. Художникът, родом от Казанлък и е известен повече с това, че ликът му е на родните банкноти от 5 лв., но не и с изкуството си и в Казанлък смятат да променят това. Идеята е на директора на художествената галерия в града д-р Пламен Петров, сподели Галина Стоянова.
Мястото на бъдещия музей ще бъде в общинска къща в централната част на града.
Прочети цялата публикация



Община Петрич решава проблеми с канализационната мрежа в с. Кавракирово
Мащабен проект за модерна транспортна инфраструктура започва в Русе
Новото издание на „Пътят“ от Юлияна Дончева излиза едновременно с премиерата на сериала „Ком-Емине“ по БНТ
Започва четвърти етап от консервацията и реставрацията на римските терми в Акве калиде
Несебър започва проект с пожарната за реакция при бедствия за близо 460 хил. евро
Започва реставрация на крепостта Русокастро и обновяване на музея в Петрова нива
Започва реставрацията на крепостта Русокастро за над 200 хил. евро
Поли Генова с откровена изповед за терапията и най-тежкия период от живота ѝ (ВИДЕО)
Какво е общото между Кайл Истууд, Теодосий Спасов, Мирослав Тадич, Мариус Куркински, Христо Пъдев, Свилен Ноев и…?
Близки и почитатели изпращат славея на Странджа – Янка Рупкина
Над 2 300 ТЕЛК решения в Русенско от началото на годината
Алегри: Има защо феновете да ни освиркват
Орбан гласува и заяви: Тук съм, за да спечеля
Истинският Великден и съветската космическа митологика
Директор под наем или как fractional моделът влиза в маркетинга
Дерби с огромен залог - Манчестър Сити гостува на Челси
Служебният министър на туризма Ирена Георгиева изрази умерен оптимизъм за летния туристически сезон
Донорска ситуация в Пловдив даде шанс за живот на двама мъже
Мария Илиева и Ваня Монева: За семейните традиции, магията на музиката и общата сцена