Fakti.bg | 06.01.2022 15:45:18 | 83

Отменен гол, пропусната дузпа и драма с 6 гола на „Стадио Олимпико“

Лацио продължава с непостоянството си в италианската Серия А, като този път имаше нужда от истинска футболна драма, за да си извоюва точка от Емполи и то на своя „Стадио Олимпико“.

Гостите поведоха в резултата с цели два гола още до 8 минута, когато Байрами беше точен от дузпа, а Журковски удвои.

Чиро Имобиле обаче отново бе на разположение за Маурицио Сари и побърза да върне един гол в 14' след добра комбинация със Сергей Милинкович-Савич.

До края на полувремето станахме свидетели на две принудителни смени, тъй като Ачерби и Паризи се контузиха и трябваше да накарат треньорите си да прибягват до преждевременно до промени.

След паузата Милинкович-Савич прояви обичайното си геройство и изравни резултата за „римските орли“ до 2:2, но Федерико Ди Франческо отново върна преднината на Емполи в 75'.

3 минути по-късно гол на Патрик бе отменен от ВАР поради игра с ръка, а Имобиле получи правото да изпълни дузпа на свой ред 3 минути преди края на редовното време, но не успя да вкара второто си попадение.

Точно това обаче направи сръбският гигант в центъра на терена за домакините в 93', когато спечели точката за Лацио.

Мачът имаше нужда от 8 минути продължение, за да видим в крайна сметка поредната голова драма от Серия А между два тима, които се един до друг в класирането.