Fakti.bg | 19.01.2022 21:15:16 | 165

Гладбах се сгромоли тежко в Долен Съсекс за Купата

Борусия Мюнхенгладбах допусна една от най-големите изненади в тазгодишното издание на Купата на Германия, отстъпвайки с цели 3 гола разлика на втородивизионния Хановер 96.

Максимилиан Байер откри резултата за „зелените“ рано-рано в мача, в средата на първата част Себастиан Керк отбеляза дузпа за 2:0.

След почивката Байер вкара второто си попадение в мача, за да оформи футболната класика над именития опонент.

Това идва само кръг след звучното 5:0 на Гладбах над Байерн Мюнхен в турнира и просто хей така Хановер се превърна в скрития фаворит за купата. Все пак отборът не е допуснал гол до момента, като отстрани последователно Нордерщед с 0:4 и Фортуна Дюселдорф с 3:0 преди днешния двубой.

90' Das Spiel ist aus: Wir besiegen die @borussia mit 3:0 und ziehen ins Viertelfinale des @DFB_Pokal ein. ???????? #H96 #NiemalsAllein ⚫️⚪️???? | #H96BMG 3:0 pic.twitter.com/atyxg1MyfT