Петролът пада, бг дизелът пак скача, КЗК и КЗП на Нинова мълчат

Дизелът в София достигна котировка от 2,60 лв. Това е повече, отколкото струваше при петрол 140 долара преди няколко години. Смешното е, че при 86, 50 долара за сорта Брент на пазарите вчера, колкото имахме и на 20 октомври, тогавашната цена на дизела по софийските бензиностанции беше с 20 стотинки по-ниска. Същата работа важи и за бензина, който върви с няколко стотинки по-евтино. Което също е необяснимо – как може отпадният продукт да струва повече от основния. Както казват юристите „няма логика, но има практика”. Юрист е и шефката на уж...
Прочети цялата публикация



Петролът падна до предвоенните цени, ЗАЩО БЕНЗИНЪТ И ДИЗЕЛЪТ НЕ СА?
Николай Василев: Целият публичен сектор трябва да бъде оптимизиран
Доволният Тръмп: Петролът пада! ВИДЕО
Русия: дефицит на бензин и мащабна енергийна криза?
Каква е позицията на Радев за Украйна? Това са ясните неща:
Ще поевтинеят ли храните? Експерти с прогноза след новите мерки срещу високите цени
Доналд Тръмп: Обичам инфлацията
НС гласува окончателно новите мерки срещу необоснованото увеличение на цените
Депутатите гласуват финално мерките срещу необоснованото покачване на цените
В Русия разпадът вече започна. Ще бъде като лавина.
Десет години след Брекзит: британският бизнес още се настройва за живота извън ЕС
Фотогалерия: Възходът на китайското фоа гра
Рюте ще бъде на официално посещение в САЩ
"Пране на пари": Мотивът за експулсирането на Олег Невзоров, което е било отменено
Денят ще започне със слънце, но ще има и летни бури
Как въздушните възглавници се задействат толкова бързо при катастрофа? Обяснение на физиката и химията зад тях
Норвегия достигна елиминациите след 3:2 над Сенегал
CNN: Започнаха големи съкращения в "ненужното" Национално разузнаване на САЩ
Голям мач на Ерлинг Холанд! Норвегия срази Сенегал на Мондиал 2026