Община Казанлък и през тази година ще отпуска ваучери за новородени

Отпускането на еднократна помощ за новородено ще продължи и през новата 2022 г. Това съобщи кметът на Казанлък Галина Стоянова, по чиято инициатива две поредни години родители на бебета в казанлъшко получават ваучери. Финансовата помощ в размер на 500 лв. е за закупуването на пелени за еднократна употреба и детски храни. От нея могат да се възползват всички родители, които отговарят на условията, разписани в Наредба 17 на Общинския съвет, съобщават от пресцентъра на община Казанлък.
До момента данните показват, че през 2021 г. от подадени 267 заявления, като ваучери са получени за 260 деца. През 2020 г. подадените заявления са били 221, като от тях 36 не са отговаряли на критериите. Финансова помощ са получили родителите на 187 бебенца.
От началото на новата 2022 г. 32-ма родители са подали заявления за помощ за новородено, като само едно лице не е отговаряло на изискванията по Наредба 17.
От 2020 г. до 14.01.2022 г. Община Казанлък е подпомогнала семействата на 478 новодорени, като средствата са в размер на общо 239 000 лева.
Съгласно Наредба 17 към момента на подаване на заявление - декларация и двамата родители трябва да са с постоянен и настоящ адрес в община Казанлък, като поне единият от тях трябва да е с постоянен адрес на територията на общината не по-малко от 3 години преди датата на раждане на детето. Заявлението за отпускане на финансова помощ се подава еднократно в рамките на девет месеца, считано от датата на раждане на детето. Заявление, подадено след изтичане на този срок, няма да бъде разглеждано. Финансовата помощ се предоставя в 14-дневен срок от издаване на заповедта за отпускане й. Всички останали изисквания за кандидатстване желаещите родители могат да прочетат в сайта на Община Казанлък, където е публикувана Наредба 17 : https://www.kazanlak.bg/page-9743.html.
Прочети цялата публикация




Един от най-издирваните престъпници: кой беше "Ел Менчо"
Булеварди, ВиК и трамвайни релси. Какви са плановете за ремонти в София
Епидемия от морбили в северен Лондон
Генерал Шивиков пред ФАКТИ: Не изключвам вероятността жертвите директно или косвено да са част от организирана престъпна група
България, където "Биг Брадър" гледа отвсякъде
Съпругата на Екрем Имамоглу: Махнете ръцете си от моето семейство!
Доц. д-р Йордан Величков: Защо фалшифицираме миналото си?
В Хасково и Димитровград сключването на брак на Св. Валентин ще е безплатно
Дара ще представи България с песента „Бангаранга“ на „Евровизия“
1 март е Денят на благодарността в Казахстан
Как се избира нов лидер на Иран и кой е "брокерът" Лариджани
Техеран изстреля ракети към Кипър, военната база Суда е в повишена готовност
Израел и Иран си разменят нови удари след смъртта на Хаменей. Убити са още висши членове на режима
Иран започна интензивен ракетен обстрел по Израел! Президентът Масуд Пезешкиан: Искаме отмъщение
Ескалация в Близкия изток след потвърдената смърт на аятолах Али Хаменей
Депутати от ДПС обещали да помогнат за бавен ремонт на психиатрията в Карлуково
Конфликтът с Иран тласка петролния пазар към най-голямата криза от десетилетия насам?
Макун се завърна в групата на Левски за мача с Локо София