Новата бюджетна видеокарта GeForce GT 1010 вече се продава в Китай
Вече са налични резултати от тестове за производителност сравняващи новата GPU с предходни модели. Една от новите графични карти, които се произвеждат на базата на вече древната, но много успешна архитектура Nvidia Pascal се появи на пазара в Китай. GeForce GT 1010 се базира на графичния процесор GP108 с 256 CUDA ядра и разполага с 2GB GDDR5 памет.
Според тестовете, GT 1010 е с около 30-40% по-бавна спрямо GeForce GT 1030 с GDDR5 памет. GT 1010 може да се сравнява с новите GeForce GT 1030 с GDDR4 памет или GeForce GT 730 GDDR5.
Цената на новата GeForce GT 1010 в Китай е около 70 долара, но поне на този етап картата ще се използва в предварително сглобени конфигурации, преди да се разпространи самостоятелно на пазара.
Какво може да научи НАТО от Турция
Апетитът на китайските автомобили да завладеят света
Новата приятелка на Юксел Кадриев вече иска сватба и дете
От първо лице: Чудо, което извисява.... С болка за унизената българска култура
Ледът под краката на Путин започва да се пропуква
The New York Times: Си Дзинпин е загубил доверие в генералите си
Зомби империята на Владимир Путин
The War Zone: САЩ готвят специална ядрена бомба за руския бункер Косвински камък в Урал
Единствената бяла панда в света бе забелязана в Китай (ВИДЕО)
Джъстин Бийбър събрал Кендъл Дженър и Джейкъб Елорди
Светослав Дяков с интерес към стадиона в кв. „Завода“, Община Кочериново стартира концесионна процедура
Мексико Сити отново ще бъде в центъра на световния футбол
Десет от Австрия надвиха минимално Тунис в контрола
Канзас Сити излиза на световната футболна сцена с Мондиал 2026
Турция разгроми с лекота Северна Македония
Районът на залива Сан Франциско ще посрещне Мондиал 2026 с духа на Калифорния