Атанасов победи Бачкова с по-малко от 100 гласа

Ген. Атанас Атанасов беше преизбран за председател на "Демократи за силна България" с 288 гласа. Неговият конкурент Цецка Бачкова е събрала 199 гласа от 490 преброени действителни бюлетини.
"Благодаря ви за подкрепата, бъдете сигурни, че аз няма да се променя. Поздравявам и тези, които гласуваха за Цецка Бачкова защото по този начин показаха че искат демократите за силна България да работят за силна България!", обърна се той към присъстващите делегати на ДСБ.
Той предложи състав от 11 души, които да са членове на националното ръководство. Те са Грета Стефанова, Зарко Маринов, Евгени Харалампиев, Дорет Димитрова, Димитър Чорбаджиев, Любен Иванов, Катя Панева, Стоян Михалев, Кристина Петкова, Людмила Илиева и Йордан Иванов.
За зам.-председатели преизбраният председател на ДСБ предложи Кристина Петкова, Людмила Илиева и Йордан Иванов. Предложеното от Атанасов ръководство бе подкрепено от мнозинството в залата.
"Трябва да подготвим партията за местни избори и нашите местни структури трябва да са подготвени много добре за тях.
Още на първото заседание на националното ръководство ще предложа да бъде формиран национален предизборен щаб, който да работи системно за подготвката на кандидати за общински съветници и кметове, за да постигнем добри резултати.
Всички заедно трябва да бъдем последователни да укрепваме нашето обединение "Демократична България", защото тя носи резултати за десните хора, благодаря ви!", каза ген. Атанас Атанасов след преборяването на гласовете.
Преизбраният председател на ДСБ заяви, че „ударите под кръста“ трябва да останат в миналото, за да се работи за единение вътре в партията.
Прочети цялата публикация



Фантастичен финал в София - Втора етапна победа за Пол Мание на Джиро д'Италия 2026!
Черно море отказа Ботев (Пд) от Европа с две дузпи
Борис взе втора поредна победа в „Като две капки вода”
Настимир Ананиев: На тези избори има един много очевиден победител, но има и един друг победител - "Сияние"
Радев и изкушенията на властта: друго от същото?
МЕЧ печели битката на 3-процентниците сред 4-те малки партии
При 100% обработени бюлетини! Прогресивна България с изборен рекорд в област Благоевград, влизат в НС с 5 депутати
ПБ: 55,6%, ГЕРБ: 13,387%, ППДБ:12,618%, ДПС:7,12%, Възраждане: 4,257%: 100% протоколи
България: кой за какво ще гласува
Националният тим на България по тенис за жени победи Кипър и спечели промоция за Група I на световното отборно първенство „Били Джийн Кинг къп“
СНИМКИ: Вълнуващият финал на Джиро д'Италия
Кристал Палас - Евертън 2:2 /репортаж/
Септември беше близо до победата във Враца, но си тръгна само с точка
Министърът на туризма започва проверка на концесиите на плажовете
Иван Лечев сяда отново в треньорския стол в „Гласът на България“
Кирил Петков: Искат да скарат Радев и свободната опозиция, за да се забрави за тандема Борисов-Пеевски
Септември изпусна победата в края срещу Ботев (Враца) и остана под чертата
Даниел Трифонов спечели злато на висилка и сребро на прескок на Световната купа във Варна
Министър Керязов: Джиро д'Италия е шанс България да покаже най-доброто от себе си
Огромен пожар избухна в София (СНИМКИ)